„Dzięki Waszym czołgom…” Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy dziękuje Polsce i Czechom

– Jesteśmy wdzięczni Polakom i Czechom za waszą pomoc i wsparcie dla naszego wojska oraz naszych obywateli, którzy znaleźli spokój w waszych krajach, nie bojąc się rosyjskich bomb i rakiet. Jesteśmy razem – przekazał naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny.
 „Dzięki Waszym czołgom…” Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy dziękuje Polsce i Czechom
/ fot. Twitter

„Dzięki waszym czołgom walczymy z naszym wspólnym wieloletnim wrogiem. Walczymy o Ukrainę, Czechy, Polskę. O każdy metr naszej słowiańskiej ziemi” – napisał w komunikacie opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych ukraińskich sił zbrojnych Załużny.

„Jesteśmy wdzięczni Polakom i Czechom za waszą pomoc i wsparcie dla naszego wojska oraz naszych obywateli, którzy znaleźli spokój w waszych krajach, nie bojąc się rosyjskich bomb i rakiet. Jesteśmy razem. Wasze czołgi to pomoc prawdziwych braci!” – dodał naczelny dowódca ukraińskiej armii.

Przypomnijmy, że wśród broni, która trafiła do Ukrainy z Polski, jest m.in. około 250 czołgów T-72, 18 armatohaubic Krab, haubice samobieżne 2S1 Goździk, a także wyrzutnie rakietowe Grad. Warszawa przekazała także Ukrainie rakiety powietrze-powietrze do samolotów MIG-29 i Su-27.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe