Sekretarz rady bezpieczeństwa Ukrainy: "Zwyciężymy do końca roku". Ale jest jeden warunek

Ukraina może do końca roku zwyciężyć w wojnie z Rosją, jeśli otrzyma wystarczającą ilość wysokiej jakości broni - oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Ołeksij Daniłow, cytowany we wtorek przez portal NV.ua.
Zestaw rakietowy HIMARS przekazany Ukrainie przez USA Sekretarz rady bezpieczeństwa Ukrainy:
Zestaw rakietowy HIMARS przekazany Ukrainie przez USA / TT Defence of Ukraine

"Bardzo byśmy chcieli, żeby do tego doszło, ale by to osiągnąć, muszą być pewne czynniki" - podkreślił Daniłow, komentując słowa brytyjskiego premiera Borisa Johnsona.

Szef brytyjskiego rządu, odpowiadając na pytanie o plany ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego zakładające zwycięstwo do końca roku, ocenił, że ukraińskie władze mają realistyczny plan, który może zmienić przebieg pełnowymiarowej wojny i o którym poinformowały partnerów.

Sekretarz RBNiO podkreślił, że będzie to możliwe, jeśli ukraińskie siły zbrojne otrzymają wystarczającą ilość wysokiej jakości uzbrojenia i jeśli będą uruchomione inne możliwości wsparcia kraju.

Jeżeli do tego nie dojdzie, to Ukraina i tak będzie kontynuować walkę o niepodległość - zapewnił Daniłow. Zaznaczył też, że dla Ukrainy wygraną nie będzie powrót do granic sprzed 24 lutego, lecz z 1991 roku. (PAP)

ndz/ ap/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe