Gen. Skrzypczak: "Kwiat armii rosyjskiej został rozbity. Nie mają już czym nam zagrozić"

„Próba działania i prowokowania nas spowodowałaby, że Rosjanie zostaliby zmiażdżeni, tym czym dysponuje w tej chwili NATO. Wierzę, że na Kremlu nie mają złudzeń, co mogłoby ich spotkać przy próbie konfrontacji z NATO i nie odważą się nam zagrozić. A groźby, propaganda i wojna informacyjna to typowe działania Rosji” - powiedział w Poranku „Siódma9” gen. Waldemar Skrzypczak.
Rosyjski sprzęt wojskowy zniszczony w walkach na Ukrainie, wystawiony na wystawę w Pradze, Czechy, 10 lipca 2022 r. Gen. Skrzypczak:
Rosyjski sprzęt wojskowy zniszczony w walkach na Ukrainie, wystawiony na wystawę w Pradze, Czechy, 10 lipca 2022 r. / PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

Rozmowa Janusza Zalewskiego z gen. Waldemarem Skrzypczakiem dotyczyła możliwego zagrożenia krajów bałtyckich ze strony Rosji.

„Rosyjskie wojska stacjonujące w rejonie Litwy, a nawet w Obwodzie Kaliningradzkim są już na froncie z Ukrainą. Sprzęt jednostek z okolic Kaliningradu został już skierowany na front. Można powiedzieć, że kwiat armii rosyjskiej został rozbity. Nie mają już czym nam zagrozić. Poza groźbami, Rosji już nic nie zostało” – mówił gen. Skrzypczak.

W rozmowie poruszono również temat sił, zasobów i sprzętu posiadanego przez Ukrainę, działań prowadzonych przez Rosjan, sytuacji na linii frontu na Ukrainie, dostaw uzbrojenia z Zachodu dla armii ukraińskiej.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Co to za język? Tusk o oczyszczaniu Polski z brudu Wiadomości
Co to za język? Tusk o "oczyszczaniu Polski z brudu"

Szef PO Donald Tusk podczas spotkania w Krośnie Odrzańskim zobowiązał się do tego, że jego formacja "oczyści Odrę". To ma wymiar praktyczny dotyczący Odry, ale ma też wymiar uniwersalny, symboliczny, bo trzeba Polskę oczyścić z tego brudu – brudu materialnego i brudu w polskim życiu publicznym – mówił Tusk.

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał” Wiadomości
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał”

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał i nie należy wzbraniać się przed tym, że trzeba będzie zademonstrować siłę, albo na jakimś etapie w przyszłości jej użyć. Jest to wręcz kopernikański przewrót w myśleniu białoruskiej opozycji. Wcześniej, jeśli takie pomysły się pojawiały, to ich autorzy byli szufladkowani jako prowokatorzy i osoby chcące zaszkodzić, a nie pomóc” - powiedział w Poranku „Siódma9” redaktor Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”).

Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz nie pamięta rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej Wiadomości
Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz "nie pamięta" rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz stanął w piątek przed komisją śledczą parlamentu Hamburga, aby wyjaśnić, czy jako burmistrz miasta w latach 2011-2018 miał wpływ na decyzję o umorzeniu podatku w wysokości 47 mln euro prywatnemu bankowi Warburg. Scholz zaprzeczył by doszło do wykorzystania „wpływów politycznych” i dodał, że rozmów z głównym podejrzanym, szefem banku Christianem Oleariusem „nie pamięta”.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe