"Tusk się niepokoi (...) może chodzić o „chadecką" część partii.". Poseł PiS o rozłamie w KO

Poseł PiS Krzysztof Sobolewski skomentował doniesienia o rzekomym rozpadzie wewnątrz Koalicji Obywatelskiej. Podkreślił, że może chodzić o „chadecką" część partii.
Donald Tusk się niepokoi
Donald Tusk się niepokoi / CC BY 2.0– Na mieście się mówi, że coś nowego może być tworzone – powiedział Krzysztof Sobolewski, który był gościem w „Sygnałach dnia".

– W kuluarach sejmowych dużo bywa czasami plotek i dużo informacji, które zazwyczaj się nie sprawdzają, ale czasami, jak to mówią, w każdej plotce jest cząstka prawdy. Natomiast z moich przesłuchów może i rzeczywiście chodzi o chadecką część, ale niekoniecznie tego ugrupowania, o którym wspomniał poseł Filip Kaczyński [o Koalicję Polską]. Bardziej bym tutaj uwagę kierował w stronę największej partii opozycyjnej – dodał polityk PiS, który nie jest pewien, czy pogłoski te znajdują odbicie w rzeczywistości. Nie ulega jednak wątpliwości, że przewodniczący KO jest zaniepokojony.

– Na mieście się mówi, że coś nowego może być tworzone, ale na ile to jest prawda, to dzisiaj nie jestem w stanie tego zweryfikować, natomiast nie powiem, żeby to nie było coś dobrego. Sądzę, że się niepokoi Donald Tusk – wyjaśnił Sobolewski.

Niedawno wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki komentował powstanie nowego ugrupowania mówiąc:

– W kuluarach krążą plotki o nowej partii po stronie opozycji. To nas w tej chwili bardzo interesuje, bo to jest zapowiadane na wrzesień. Pewne szczegóły już znam, ale może nie będę ich w tej chwili jeszcze zdradzać – mówił tajemniczo Terlecki.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe