Tusk zadrwił z prezesa PiS? Nowy wpis szefa PO

Donald Tusk postanowił odnieść się do sytuacji, która miała miejsce podczas spotkania Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Konina.
Donald Tusk  Tusk zadrwił z prezesa PiS? Nowy wpis szefa PO
Donald Tusk / fot. Wikipedia CC BY 2.0 / EPP

Podczas niedzielnego spotkania prezesa PiS z mieszkańcami Konina Jarosław Kaczyński mówił o sprawie reparacji wojennych dla Polski. Jak podkreślił, „Niemcy są nam bardzo dużo winni” i potrafiły zapłacić odszkodowania ponad 70 państwom, ale nie Polsce.

– Dlaczego mamy się na to zgadzać?

– zapytał.

Zdaniem prezesa PiS tylko osoba z „syndromem sztokholmskim” mogłaby być przeciwko reparacjom, bo „ten kompleks oznacza, że ofiara miłuje swojego prześladowcę”. Kaczyński miał jednak problem z wymówieniem słowa „sztokholmski”, na co zwrócili uwagę internauci.

Tusk odpowiadaDonald Tusk postanowił odnieść się do całej sytuacji w mediach społecznościowych. Niestety nie do kwestii reparacji wojennych, które Polska mogłaby żądać od Niemiec, a jedynie do przejęzyczenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

„I cóż, że ze Szwecji. Takie sztokholmskie językowe zadanie na smartfonie znalazłem. Wystarczy poćwiczyć” – napisał na Twitterze.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe