Krzyczała „je*ać PiS” podczas wizyty Kaczyńskiego w Kórniku. Kim jest „kobieta z megafonem”?

Politycy Platformy Obywatelskiej ochoczo rozpowszechniają liczne informacje o tym, że zwykli mieszkańcy tłumnie protestują przeciwko obecnemu rządowi. Niedawno portal tvp.info ustalił, że ostatnią manifestację zorganizowała w rzeczywistości radna KO Magdalena Kosakowska. Tymczasem stojąca obok niej kobieta – również wykrzykująca wulgarne hasła do megafonu – to Beata André. „Działaczka społeczna, aktywistka, liberałka, organizatorka protestów. Zawsze wśród ludzi – zawsze dla ludzi. Nowoczesna” – możemy przeczytać na jej Facebooku.
 Krzyczała „je*ać PiS” podczas wizyty Kaczyńskiego w Kórniku. Kim jest „kobieta z megafonem”?
/ zrzut ekranu z Facebooka

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jeszcze w czerwcu rozpoczął objazd po polskich miejscowościach, co wielu obserwatorów życia politycznego odczytuje jako rozpoczęcie kampanii wyborczej.

Podczas spotkań prezesa PiS dochodzi do wulgarnych protestów, a nawet ataków. Najczęściej to ta sama grupa osób, które pojawiają się w różnych miastach – tam gdzie prezes PiS. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Para starszych ludzi atakowana po wyjściu ze spotkania z Jarosławem Kaczyńskim [WIDEO]

CZYTAJ WIĘCEJ: Atak na limuzynę z Jarosławem Kaczyńskim. Jest nagranie [WIDEO] 

W ostatni weekend prezes PiS spotkał się z mieszkańcami Kórnika. Gdy pojawił się na miejscu, obok zwolenników czekała na niego grupka przeciwników. 

Jak ustalił portal tvp.info, zostali tam zwołani przez radną KO Magdalenę Kosakowską, która zorganizowała w sieci wydarzenie „Witamy kaczora w Kórniku”. 

Obok niej z megafonem biegała również inna kobieta, która krzyczała „je*ać PiS” i obrażała polityków formacji rządzącej. Relację ze swoich wyczynów zamieszczała również w sieci. 

 

„Reklamowała się jako działaczka ze Swarzędza”

„Pani aktywistka z Nowoczesnej jest również obecna na Twitterze” – wskazują internauci i zaznaczają, że kobieta nie jest zwykłą mieszkanką Kórnika.

Jak informuje portal tvp.info, „na plakatach w 2018 r. reklamowała się ona jako działaczka Koalicji Obywatelskiej i reprezentantka oddalonego o 30 kilometrów Swarzędza”. 

Jak czytamy, „pani Beata André w sieci chwali się zdjęciami z czołowymi politykami Platformy Obywatelskiej: Rafałem Trzaskowskim, Małgorzatą Kidawą-Błońską, Ewą Kopacz czy Jackiem Jaśkowiakiem. Szczególnie dużo zdjęć działaczka ma jednak z Adamem Szłapką czy Marcinem Bosackim”.

„Działaczka społeczna, aktywistka, liberałka, organizatorka protestów. Zawsze wśród ludzi – zawsze dla ludzi. @Nowoczesna” – możemy przeczytać z kolei w informacjach na jej Facebooku. 

Aktywistka w mediach społecznościowych chwaliła się również minionym protestem.

„Współorganizatorka zadymy w Kórniku to koleżanka Adama Szłapki, Witolda Zembaczyńskiego i Katarzyny Lubnauer. Ta działaczka Nowoczesnej dała się już poznać w ubiegłym roku podczas seansu nienawiści w Poznaniu” – napisał jeden z internautów i udostępnił nagranie z Poznania. 
 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe