Trzaskowski nie otrzyma pieniędzy przez Tuska? „Podkładają sobie świnie”

Według najnowszych informacji „Wprost” Rafał Trzaskowski chciał uzyskać finansowanie od Fundacji Adenauera - niemieckiej organizacji pozarządowej, powiązanej z CDU, która wspierała Campus w ubiegłym roku. Serwis twierdzi jednak, że Niemcy zostali poinformowani przez PO, że… żadnego Campusu nie będzie. Całą sytuację postanowił skomentować poseł PiS Kazimierz Smoliński.
Rafał Trzaskowski Trzaskowski nie otrzyma pieniędzy przez Tuska? „Podkładają sobie świnie”
Rafał Trzaskowski / fot. PAP/Radek Pietruszka

Według informacji podanych przez „Wprost” konflikt pomiędzy prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim a liderem PO Donaldem Tuskiem zaostrza się. Były premier miał w ostatnim czasie nawet namawiać sponsorów do wycofania się ze wsparcia Campusu Polska Przyszłości organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego. Event prezydenta Warszawy ma być bowiem traktowany przez Tuska jako konkurencyjny dla jego spotkań o nazwie „Meet Up Nowa Generacja”.

„Wprost” twiedzi, że Rafał Trzaskowski chciał uzyskać finansowanie od Fundacji Adenauera - niemieckiej organizacji pozarządowej, powiązanej z CDU, która wspierała Campus w ubiegłym roku. Niemcy mieli jednak zostać poinformowani przez partię, że… żadnego Campusu nie będzie, a organizowany jest jedynie Meet Up Donalda Tuska.

CZYTAJ WIĘCEJ: Trzaskowski nie dostanie pieniędzy przez Tuska? „Jaka kasa? Jaki Campus?”

„Podkładają sobie świnie”

Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości Kazimierza Smolińskiego „wracając do sprawy Campusu Trzaskowkiego, któremu Tusk utopił finansowanie, trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz”.

„Panowie podkładają sobie świnie i biją się o pieniądze od Niemców! Proszą Niemców o środki na finansowanie ich inicjatyw politycznych. Jak to można nazwać?” – zapytał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe