Prezes Izby Pracy SN w rozmowie z Onetem: „Szlag mnie trafia”. Jest reakcja Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Manowskiej

Pierwsza Prezes SN Małgorzata Manowska odniosła się do słów prezesa Izby Pracy SN prof. Piotra Prusinowskiego, które wypowiedział w rozmowie z portalem Onet.
Małgorzata Manowska Prezes Izby Pracy SN w rozmowie z Onetem: „Szlag mnie trafia”. Jest reakcja Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Manowskiej
Małgorzata Manowska / fot. screen video TVN24

– Powiem wprost, szlag mnie trafia, jak dostaję nowego członka izby, który się będzie musiał dokształcać w trakcie rozpoznawania sprawy – mówił o sędzim Jarosławie Sobutce, który z likwidowanej Izby Dyscyplinarnej trafi do Izby Pracy szef tejże izby prof. Piotr Prusinowski.

– Dostaję osoby nieprzygotowane, po prostu nieprzydatne. Ja potrzebuję specjalistę chirurga, a dostaję lekarza rodzinnego, żeby nie powiedzieć kowala. Przecież to oczywiste, że pan Sobutka nie ma kompetencji, by być sędzią SN w Izbie Pracy – dodał w rozmowie z portalem Onet.

Manowska reaguje

Na słowa wypowiedziane na łamach Onetu przez Prusinowskiego zareagowała Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska, która w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie SN stwierdziła, że jego wypowiedź przekroczyła granice dozwolonej krytyki, naruszając przy tym prawne i etyczne zasady aktywności publicznej sędziów.

Manowska oświadczyła, ze stwierdzenia Prusinowskiego zawierają „konfundującą w formie, nacechowaną arogancją i uprzedzeniem, negatywną ocenę kwalifikacji innego sędziego Sądu Najwyższego, rozpoczynającego orzekanie w kierowanej przezeń Izbie”.

„Dodatkowe zakłopotanie budzi również niedopuszczalna deprecjacja innych grup zawodowych, zwłaszcza lekarzy rodzinnych. Zachowanie to jest tym bardziej bulwersujące, że dotyczy ono Prezesa Sądu Najwyższego, który powinien dawać przykład wyważenia w formułowaniu ocen innych sędziów, a swoje oceny opierać na faktach, nie zaś na własnym wyobrażeniu o nieznanym sobie dorobku zawodowym innego sędziego” – dodała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe