"Prezydent powinien powołać mnie". Platforma wściekła po decyzji Andrzeja Dudy

W środę Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda powołał z dniem 27 lipca Marka Rutkę w skład Rady Mediów Narodowych. Marek Rutka, który jest posłem klubu Lewicy, zastąpi w Radzie wskazanego w 2016 roku przez PO Juliusza Brauna. - Andrzej Duda powinien powołać mnie – twierdzi w rozmowie z Interią Paweł Olszewski z Platformy.
/ / Krzysztof Sitkowski, prezydent.pl

Jak przekazała w środę KPRP na swej stronie internetowej, prezydent — postanowieniem z 26 lipca — powołał z dniem 27 lipca w skład RMN Marka Rutkę. 

Marek Rutka jest posłem Nowej Lewicy. Z wykształcenia jest socjologiem, ma doktorat z ekonomii. Pracował jako dziennikarz i nauczyciel akademicki.

"Andrzej Duda powinien powołać mnie"

- Jeśli słyszę, że jestem czynnym politykiem to pytam się kim jest Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka czy cała reszta? Nie mam wątpliwości: zaważyły względy polityczne. To miejsce nam się bezwzględnie należało

- powiedział Interii polityk PO.

- Zgodnie z zasadami, Andrzej Duda powinien powołać mnie. Polityczna przesłanka była taka, żeby największy klub opozycyjny, który wygrywa w sondażach, nie miał swojego przedstawiciela mogącego głośno mówić, trąbić, jakie decyzje rada podejmuje

- uważa.

Kadencja członka Rady Mediów Narodowych trwa sześć lat. Gremium zajmuje się powoływaniem i odwoływaniem zarządów oraz rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia i PAP. Liczy pięć osób: trzy wybiera Sejm, a dwie powołuje prezydent spośród kandydatów zgłoszonych przez dwa największe kluby opozycyjne.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał” Wiadomości
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał”

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał i nie należy wzbraniać się przed tym, że trzeba będzie zademonstrować siłę, albo na jakimś etapie w przyszłości jej użyć. Jest to wręcz kopernikański przewrót w myśleniu białoruskiej opozycji. Wcześniej, jeśli takie pomysły się pojawiały, to ich autorzy byli szufladkowani jako prowokatorzy i osoby chcące zaszkodzić, a nie pomóc” - powiedział w Poranku „Siódma9” redaktor Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”).

Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz nie pamięta rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej Wiadomości
Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz "nie pamięta" rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz stanął w piątek przed komisją śledczą parlamentu Hamburga, aby wyjaśnić, czy jako burmistrz miasta w latach 2011-2018 miał wpływ na decyzję o umorzeniu podatku w wysokości 47 mln euro prywatnemu bankowi Warburg. Scholz zaprzeczył by doszło do wykorzystania „wpływów politycznych” i dodał, że rozmów z głównym podejrzanym, szefem banku Christianem Oleariusem „nie pamięta”.

Robimy dym! Burza na Facebooku z powodu martwego bociana znad Odry. Tyle, że fotografia jest z 2013 roku Wiadomości
"Robimy dym"! Burza na Facebooku z powodu "martwego bociana znad Odry". Tyle, że fotografia jest z 2013 roku

Do sieci społecznościowych trafiło zdjęcie martwego bociana, który miał rzekomo paść ofiarą katastrofy ekologicznej, jaka w ostatnim czasie miała miejsce na Odrze. Sęk jednak w tym, że cała afera jest budowana na fake newsie - zdjęcie pochodzi bowiem z 2013 roku.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe