Znana piosenkarka i była gwiazda Disneya ma "ważną wiadomość": "Znowu korzystam z zaimków ona/jej" [WIDEO]

Znana piosenkarką Demi Lovato - wcześniej gwiazda "Disneya" oznajmiła w najnowszym wywiadzie, że jednak "czuje się bardziej kobieco", wobec czego znów używa zaimków "ona/jej".
 Znana piosenkarka i była gwiazda Disneya ma
/ pixabay.com

W maju 2021 r. Demi Lovato wywołała ogólnoświatowe poruszenie, przyznając, że nie jest w stanie określić swojej płci i w związku z tym identyfikuje się jako osoba niebinarna. 

Podczas ostatniej rozmowy w ramach "Spout Podcast" Lovato przyznała, że wróciła do posługiwania się zaimkami "ona/jej". Jak sama twierdzi powodem tego, jest fakt, że czuje się ostatnio bardziej kobietą niż mężczyzną.

 

Ponownie zaadaptowałam zaimki ona/jej

— powiedziała Lovato. 

W zeszłym roku moja męska i żeńska energia były zrównoważone. Kiedy stawałam przed toaletami, na których drzwiach widniały napisy »dla pań«, »dla panów«, nie wiedziałam, którą łazienkę wybrać, ponieważ nie czułam się do końca jak kobieta. Nie czułam się też jak mężczyzna. Czułam się jak człowiek i o to właśnie chodzi w neutralnych zaimkach. Według mnie tu chodzi o pełne odczuwanie swojego człowieczeństwa. Ostatnio czuję się bardziej kobieco

— wyjaśniła piosenkarka.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe