Potężne kłęby dymu pod Moskwą. Płonie rosyjski gigant [WIDEO]

W magazynie we wsi Pietrowskie pod Moskwą wybuchł pożar — informuje rosyjska agencja TASS.
 Potężne kłęby dymu pod Moskwą. Płonie rosyjski gigant [WIDEO]
/ zrzut ekranu z Twittera

13 osób zostało rannych, a dwie osoby służby przetransportowały do szpitala.

Magazyn należał do firmy Ozon. Do wybuchu pożaru doszło w oddzielnym bloku centrum logistycznego, a wszyscy pracownicy zostali bezpiecznie ewakuowani – przekazał Ozon w komunikacie prasowym.

Na nagraniach publikowanych w mediach społecznościowych przez naocznych świadków wydarzenia widzimy, jak ogień zajmuje kolejne części ogromnego magazynu.

„W gaszeniu pożaru bierze udział 96 osób i 30 urządzeń, w tym dwa śmigłowce Ka-32” – przekazały miejscowe władze, cytowane przez TASS. 

Początkowo służby informowały, że spalona powierzchnia wynosi 35 tys. m kw. Z czasem liczba zwiększyła się do 40 tys. m kw. 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Co to za język? Tusk o oczyszczaniu Polski z brudu Wiadomości
Co to za język? Tusk o "oczyszczaniu Polski z brudu"

Szef PO Donald Tusk podczas spotkania w Krośnie Odrzańskim zobowiązał się do tego, że jego formacja "oczyści Odrę". To ma wymiar praktyczny dotyczący Odry, ale ma też wymiar uniwersalny, symboliczny, bo trzeba Polskę oczyścić z tego brudu – brudu materialnego i brudu w polskim życiu publicznym – mówił Tusk.

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał” Wiadomości
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał”

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał i nie należy wzbraniać się przed tym, że trzeba będzie zademonstrować siłę, albo na jakimś etapie w przyszłości jej użyć. Jest to wręcz kopernikański przewrót w myśleniu białoruskiej opozycji. Wcześniej, jeśli takie pomysły się pojawiały, to ich autorzy byli szufladkowani jako prowokatorzy i osoby chcące zaszkodzić, a nie pomóc” - powiedział w Poranku „Siódma9” redaktor Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”).

Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz nie pamięta rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej Wiadomości
Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz "nie pamięta" rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz stanął w piątek przed komisją śledczą parlamentu Hamburga, aby wyjaśnić, czy jako burmistrz miasta w latach 2011-2018 miał wpływ na decyzję o umorzeniu podatku w wysokości 47 mln euro prywatnemu bankowi Warburg. Scholz zaprzeczył by doszło do wykorzystania „wpływów politycznych” i dodał, że rozmów z głównym podejrzanym, szefem banku Christianem Oleariusem „nie pamięta”.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe