„Tak źle nie było. Jesteśmy oszukiwani i podzieleni”. Neo-Nówka tłumaczy się z kontrowersyjnego skeczu na festiwalu Owsiaka

– To nie jest skecz, który ma atakować tylko jedną ze stron politycznych. To ma być przekaz dla całej klasy politycznej, że jesteśmy podzieleni jako ludzie – mówili członkowie kabaretu Neo-Nówka podczas spotkania na Akademii Sztuk Przepięknych podczas tegorocznego Pol'and'Rock Festival.
 „Tak źle nie było. Jesteśmy oszukiwani i podzieleni”. Neo-Nówka tłumaczy się z kontrowersyjnego skeczu na festiwalu Owsiaka
/ zrzut ekranu z Facebooka / Jerzy Owsiak

Kabareciarze Neo-Nówki zainaugurowali występy w namiocie Akademii Sztuk Pięknych podczas tegorocznego Pol’and’Rock Festivalu. Istniejący od ponad 20 lat kabaret aktualnie tworzą Roman Żurek, Michał Gawliński oraz Radosław Bielecki.

– Pokazaliśmy to, co dzieje się w naszym kraju (…). To nasze zadanie, to zrobiliśmy, pokazaliśmy prawdę – mówił Roman Żurek z Neo-Nówki. 

– W poprzednich latach robiliśmy skecze o poprzedniej władzy i jakoś nikt tego nie zauważył. Teraz jest jakieś takie… nie wiadomo co. To był mocny przekaz, ale stwierdziliśmy, że w tym momencie nie można już inaczej zrobić. Jesteśmy tak oszukiwani i podzieleni, że naszym zadaniem jest powiedzieć głośno, co o tym myślimy. To zadanie kabaretu – przekonywał z kolei Bielecki.

– Tak źle nie było wcześniej. Przesłanie tego skeczu jest proste: nie dajmy się podzielić. Niech wasze Wigilie nie wyglądają jak ta ze skeczu – mówił Michał Gawliński, jeden z artystów reprezentujących Neo-Nówkę.

Kontrowersyjny skecz

W ostatnich dniach znany kabaret Neo-Nówka na Festiwalu Kabaretu w Koszalinie przedstawił skecz, który trudno nazwać skeczem. Wielu widzi w nim głównie polityczną propagandę. Kontrowersyjny skecz spotkał się z dość powszechną krytyką, choć publiczność Festiwalu wydawała się autentycznie rozbawiona.

Dziękujemy za wszystkie życzliwe słowa, które od Was dostajemy. To miłe i budujące, że cały naród taki zjednoczony w miłości i radości

– usiłował odpowiedzieć na oficjalnym profilu na Twitterze kabaret Neo-Nówka, publikując screen jednego z krytycznych wpisów.

Jednak internauci nie poczuli się rozbawieni. A przynajmniej nie większość.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kabaret Neo-Nówka usiłował zadrwić ze swoich krytyków. Takiej odpowiedzi internautów się nie spodziewali


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe