Sąd umorzył sprawę Frasyniuka. Ziobro ostro: Polski Żołnierzu, żaden śmieć nie jest w stanie Cię obrazić

Wrocławski sąd warunkowo umorzył w czwartek sprawę Władysława Frasyniuka oskarżonego o znieważenie żołnierzy. Chodzi o słowa byłego posła i opozycjonisty z czasów PRL na antenie TVN24, które zdaniem prokuratury stanowiły znieważenie polskich żołnierzy. Orzeczenie jest nieprawomocne. Prokuratura zapowiedziała apelację. Głos w sprawie zabrał Zbigniew Ziobro.
 Sąd umorzył sprawę Frasyniuka. Ziobro ostro: Polski Żołnierzu, żaden śmieć nie jest w stanie Cię obrazić
/ PAP/Maciej Kulczyński

Sąd warunkowo umorzył sprawę na rok próby. Frasyniuk ma też zapłacić 3 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Sędzia Borkowska uzasadniając orzeczenie, podkreśliła, że stan faktyczny w tej sprawie nie budził wątpliwości, ponieważ jej przedmiotem jest wypowiedź medialna Frasyniuka. – Oskarżony nie kwestionował podczas rozprawy faktu wypowiedzenia określonych ocen pod adresem żołnierzy pełniących w sierpniu ubiegłego roku służbę na granicy polsko-białoruskiej. Kwestią sporną jest natomiast ocena prawna tej wypowiedzi – mówiła sędzia.

CZYTAJ WIĘCEJ: O żołnierzach mówił „śmiecie”, „wataha psów”. Sąd warunkowo umorzył sprawę Frasyniuka. Prokuratura zapowiedziała apelację 

Zbigniew Ziobro zabrał głos

Polski Żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie Cię obrazić. Bronisz nas, naszych dzieci, domów, Ojczyzny. Na polskie sądy może nie masz co liczyć, ale na Polaków zawsze. Jesteśmy z Ciebie dumni. Chwała Ci, polski Żołnierzu

– napisał Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości na Twitterze.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe