„Trolle”. Szefowa Amnesty International obraża krytyków raportu uderzającego w Ukrainę

– Amnesty International bierze udział w rosyjskiej kampanii propagandowej i dezinformacyjnej – powiedział doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak w reakcji na opublikowany w czwartek raport, w którym organizacja zarzuca wojsku ukraińskiemu łamanie prawa konfliktów zbrojnych. Raport wywołał falę powszechnej krytyki.
Agnes Callamard „Trolle”. Szefowa Amnesty International obraża krytyków raportu uderzającego w Ukrainę
Agnes Callamard / Wikipedia CC BY 2,0 Foreign and Commonwealth Office

Siły ukraińskie narażają ludność cywilną na niebezpieczeństwo poprzez zakładanie baz i operowanie systemami uzbrojenia w zaludnionych obszarach mieszkalnych

– pisze Amnesty International na Twitterze.

– Amnesty International próbuje „objąć amnestią” kraj będący agresorem i przerzucić odpowiedzialność na ofiarę

– oświadczył w czwartek wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, komentując raport tej międzynarodowej organizacji pozarządowej.

 

Agnes Callamard obraża krytyków

Ukraińskie i rosyjskie tłumy [„mobs” – można również tłumaczyć jako „motłoch” – przyp. red.] i trolle w mediach społecznościowych atakują śledztwa Amnesty International. Nazywa się je propagandą i dezinformacją. To nie nadszarpnie naszej bezstronności i nie zmieni faktów

– pisze szefowa Amnesty Interantional Agnes Callamard.

Callamard nie podaje przykładów „ataków rosyjskich trolli” i nie wyjaśnia, dlaczego rosyjskie trolle miałyby atakować raport zgodny z rosyjską propagandą.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe