[wideo] Burza wokół premier Finlandii Sanny Marin. Wyciekło nagranie z jej imprezowania

Premier Finlandii Sanna Marin trafiła na okładki pierwszych stron gazet w Finlandii po tym, jak do mediów wyciekło nagranie z jej imprezowania. 
 [wideo] Burza wokół premier Finlandii Sanny Marin. Wyciekło nagranie z jej imprezowania
/ screen video Twitter

Tak imprezuje premier Finlandii

W środę do mediów społecznościowych wyciekło nagranie z imprezy, na której – jak wynika z nagrania – świetnie bawiła się młoda premier Sanna Marin. Na szefową fińskiego rządu spadła duża krytyka. Zdaniem niektórych komentatorów zachowanie premier jest nieodpowiedzialne i nie powinno mieć miejsca wobec kryzysu, z jakim mierzy się nie tylko Finlandia, ale także cała Europa.

„To jest premier Finlandii Sanna Marin. Niektórzy mówią, że jest fajna… Może wśród innych nastolatków. Ale to nieodpowiedzialny lider dla kraju w kryzysie” – skomentował na Twitterze fiński dziennikarz Aleksi Valavuori. Określił również Marin jako „zdecydowanie najbardziej niekompetentnego premiera, jakiego kiedykolwiek miał ten kraj”. 

„Proszę zabrać skórzaną kurtkę i zrezygnować. Dziękuję” – podsumował Valavuori.

Po upublicznieniu nagrań głos zabrała sama zainteresowana. W wydanym oświadczeniu Marin wyraziła ubolewanie z zaistniałej sytuacji.

„Źle się stało, że te nagrania stały się publiczne. Spędziłam wieczór z przyjaciółmi. Imprezowali, tańczyli i śpiewali. Nie spożywałam narkotyków ani niczego poza alkoholem. Robiłam całkowicie legalne rzeczy. Nie widziałam, by inni zażywali narkotyki” – przekazała Sanna Marin, cytowana przez fińskie media.

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe