Awantura na Twitterze. Redaktor TOK FM do dziennikarza TVP: „Jest Pan tylko półPolakiem”

Jak wyjaśnia tvp.info wszystko zaczęło się od komentarza Pereiry do słów Szymona Hołowni, który kilka dni temu mówił na temat sytuacji na Odrze: „Ta zaraza będzie się rozszerzać i my nawet nie wiemy, co to jest. Niemcy zbadali po 2 dniach, mówią: rtęć. Śmiertelna trucizna, która będzie akumulowała się w rybach, ujęciach wody przez kilkanaście lat”.
Okazało się jednak, że nic nie potwierdza, by to rtęć była przyczyną masowego śnięcia ryb w rzece.
Awantura na Twitterze
„Szymon Hołownia urodził się w Białymstoku, mieszka i mówi po polsku, a zachowuje się, jakby go na nasz kraj Kreml i Berlin zesłali”
– napisał Pereira.
Nie spodobało się to pracownikowi TOK FM.
„Panie Pereira, to nie jest – wedle pana logiki, pana kraj. Gdyż jest pan tylko półPolakiem. Pozostałe osoby o różnych korzeniach przepraszam. Ale z panem Pereirą trzeba jego językiem. Półpolskim”
– napisał Piotr Maślak.
Pereira odpowiedział:
„Nie jestem »półPolakiem« faszysto z tokfm”. „Urodziłem się w Polsce, mieszkam w Polsce, mam obywatelstwo RP, mówię i myślę po polsku. W przeciwieństwie do stajni Michnika”.
Tak właśnie wygląda ich „tolerancja” w praktyce.
— Samuel Pereira (@SamPereira_) August 19, 2022
Trzeba być ignorantem albo faszolem z TokFM, żeby nazwać mnie „półPolakiem” bo nie nazywam się Maślak. Urodziłem się w Polsce, mieszkam w Polsce, mam obywatelstwo RP, mówię i myślę po polsku. W przeciwieństwie do stajni Michnika. https://t.co/duG65S9JG9