"Jestem Polakiem, nie 'pół Polakiem'". Jest reakcja dziennikarza TVP na obraźliwy tweet pracownika TOK FM

- „Panie Pereira, to nie jest – wedle pana logiki, pana kraj. Gdyż jest pan tylko półPolakiem. Pozostałe osoby o różnych korzeniach przepraszam. Ale z panem Pereirą trzeba jego językiem. Półpolskim” - napisał redaktor TOK FM do Samuela Pereiry gdy ten ośmielił się skomentować słowa Szymona Hołowni.
Samuel Pereira
Samuel Pereira / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Epaquer

- Jestem Polakiem, nie „pół Polakiem”, a to mój kraj od dziecka. Czuję zażenowanie, że muszę to pisać, jednak jak widać „tolerancyjni” wciąż mają problem z rozumieniem polskości i nie mam tu na myśli tylko Maślaka, ale też jego kolegów, którzy go bronią albo udają, że nie widzą.

- komentuje teraz Samuel Pereira

Jak wyjaśnia tvp.info wszystko zaczęło się od komentarza Pereiry do słów Szymona Hołowni, który kilka dni temu mówił na temat sytuacji na Odrze: „Ta zaraza będzie się rozszerzać i my nawet nie wiemy, co to jest. Niemcy zbadali po 2 dniach, mówią: rtęć. Śmiertelna trucizna, która będzie akumulowała się w rybach, ujęciach wody przez kilkanaście lat”. 

Okazało się jednak, że nic nie potwierdza, by to rtęć była przyczyną masowego śnięcia ryb w rzece. 

Awantura na Twitterze 

„Szymon Hołownia urodził się w Białymstoku, mieszka i mówi po polsku, a zachowuje się, jakby go na nasz kraj Kreml i Berlin zesłali”

- skomentował Samuel Pereira

Nie spodobało się to pracownikowi TOK FM.

„Panie Pereira, to nie jest – wedle pana logiki, pana kraj. Gdyż jest pan tylko półPolakiem. Pozostałe osoby o różnych korzeniach przepraszam. Ale z panem Pereirą trzeba jego językiem. Półpolskim”

– napisał Piotr Maślak. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe