Ukraińskie MSZ apeluje, by Austria wydaliła rosyjskiego urzędnika za wpis "żadnej litości dla ludności ukraińskiej"

Ukraińskie ministerstwo spraw zagranicznych zaapelowało do Austrii o wydalenie przedstawiciela Rosji przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu za wpis w mediach społecznościowych, w którym apeluje, by nie okazywać "żadnej litości" mieszkańcom Ukrainy – poinformował w sobotę rzecznik resortu Ołeh Nikołenko na Twitterze.
Ukraińskie MSZ apeluje  Ukraińskie MSZ apeluje, by Austria wydaliła rosyjskiego urzędnika za wpis
Ukraińskie MSZ apeluje / Grafika własna / Tysol.pl

 

Przedstawiciel Rosji Michaił Ulianow, komentując podziękowania prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego dla Stanów Zjednoczonych za nowy pakiet pomocy wojskowej, napisał: „Żadnej litości dla ludności ukraińskiej!” 

 

Rzecznik ukraińskiego MSZ wezwał w związku z tym do uznania Ulianowa za persona non grata i podkreślił, że rosyjski przedstawiciel „apeluje o likwidowanie narodu ukraińskiego". "Tej mowy nienawiści nie można tolerować” - napisał.

 

Ulianow usunął później swój post i przekonywał, że został źle zrozumiany. „Miałem na myśli USA i dostarczaną przez nich broń oraz prezydenta Ukrainy, który dosłownie wczoraj oznajmił, że odrzuca jakiekolwiek rozmowy pokojowe. Nie ma z ich strony żadnej litości dla ukraińskiej ludności. To miałem na myśli” - napisał. (PAP)

mw/ akl/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe