„Rozmawialiśmy o stylu obecnego parlamentaryzmu”. Dziennikarka TVN tłumaczy słowa Tuska

Lider PO Donald Tusk rozmawiał niedawno z dziennikarką TVN24 Agatą Adamek i wypowiedział kontrowersyjne słowa o kandydowaniu w przyszłych wyborach. Teraz redaktorka tłumaczy byłego premiera. „Rozmawialiśmy o stylu obecnego parlamentaryzmu” – przyznała.
Donald Tusk „Rozmawialiśmy o stylu obecnego parlamentaryzmu”. Dziennikarka TVN tłumaczy słowa Tuska
Donald Tusk / PAP/Lech Muszyński

– Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować. To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział... na tej Wiejskiej – mówił Tusk, nie mając pojęcia, że wszystko się nagrywa.

Do wypowiedzi polityka nawiązał lewicowy publicysta „Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz.

– Zasiadanie w Sejmie z ludźmi typu poseł Mejza dla każdego musi być upiorną myślą – napisał na Twitterze.

Dziennikarka Agata Adamek odniosła się do tej kwestii, stwierdzając: „Kontekst ma znaczenie – rozmawialiśmy o stylu obecnego parlamentaryzmu – w tym o zachowaniu marszałka Terleckiego wobec dziennikarzy, a więc przecież także wobec naszych widzów”.

Słowa Donalda Tuska wywołały powszechne oburzenie. Skomentował je również premier Morawiecki, który odwiedził Smolajny (woj. warmińsko-mazurskie).

– Pan Donald Tusk z taką pogardą, ze wstrętem odniósł się do pracy dla Polaków. Do pracy parlamentarzysty, do pracy w Sejmie. Myślę, że tym samym pokazał swoje prawdziwe oblicze. Pokazał, co myśli o Polakach, co myśli o ciężkiej pracy dla Polaków – ocenił szef polskiego rządu.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe