Eksplozja samochodu z córką Aleksandra Dugina. Jest stanowisko Ukrainy

W wybuchu samochodu na autostradzie pod Moskwą zginęła Daria Dugina, córka Aleksandra Dugina, głównego ideologa Kremla, rosyjskiego imperializmu i zwolennika inwazji na Ukrainę. Jest stanowisko Ukrainy w tej sprawie.
 Eksplozja samochodu z córką Aleksandra Dugina. Jest stanowisko Ukrainy
/ grafika własna

Świadkowie mówią, że samochód eksplodował podczas jazdy w rejonie miasta Odincowo pod Moskwą.

Na opublikowanych w sieci materiałach filmowych widać płonące auto Darii Duginy, którym miała zabrać swojego ojca. Jak twierdzą lokalne media, na które powołują się ukraińskie portale, "guru" Kremla w ostatniej chwili zmienił zdanie i wsiadł do innego pojazdu unikając w ten sposób śmierci.

Jest stanowisko Ukrainy


Ukraina zapewnia, że nie stoi za zabójstwem Darii Dugin.

"Nie jesteśmy państwem przestępczym jak Rosja, a tym bardziej państwem terrorystycznym"

- oświadczył doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak

Według doradcy Zełenskiego, Rosja zaczyna już "rozpadać się wewnętrznie", a różne ugrupowania polityczne rozpoczynają walkę i chcą zdobyć określone miejsca, aby później "przejąć władzę w Federacji Rosyjskiej".

- Dlatego oczywiście wykorzystają to, po pierwsze, do zwiększenia ideologicznej presji informacyjnej na rosyjskie społeczeństwo. Coś w stylu: chodźmy mordować Ukraińców. Po drugie, aby rozpocząć pewną redystrybucję wewnętrznej przestrzeni ideologicznej w samej Rosji, a stała się ona jeszcze bardziej ultraradykalna

– dodał Podolak.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe