Tajemnicza organizacja miała przyznać się do zamachu na córkę Dugina

– Do zamachu na Darię Duginę przyznała się Rosyjska Narodowa Armia Republikańska – podał w rozmowie z ukraińskim kanałem „Lutowy poranek” były deputowany do Dumy Ilja Ponomariow. W sieci pojawił się manifest rzekomej grupy.
 Tajemnicza organizacja miała przyznać się do zamachu na córkę Dugina
/ Aleksander Dugin na miejscu wypadku / Screen TT

W wybuchu samochodu na autostradzie pod Moskwą zginęła Daria Dugina, córka Aleksandra Dugina, głównego ideologa Kremla, rosyjskiego imperializmu i zwolennika inwazji na Ukrainę.

Do zamachu miała przyznać się tajemnicza organizacja – Rosyjska Narodowa Armia Republikańska, która stawia sobie za cel obalenie Putina, o czym poinformował jako pierwszy Ponomariow.

Według byłego deputowanego do Dumy także wiele innych akcji partyzanckich prowadzonych na terytorium Rosji w ostatnich miesiącach zostało przeprowadzonych przez Rosyjską Narodową Armię Republikańską.

Manifest grupy

„My, rosyjscy działacze, wojskowi i politycy, teraz partyzanci i bojownicy Narodowej Armii Republikańskiej, wyjmujemy spod prawa podżegaczy wojennych, rabusiów i ciemiężycieli narodów Rosji!” – czytamy w manifeście RNAR. 

„Ogłaszamy prezydenta Putina uzurpatorem władzy i zbrodniarzem wojennym, który złamał Konstytucję, rozpętał bratobójczą wojnę między narodami słowiańskimi i skazał rosyjskich żołnierzy na pewną i bezsensowną śmierć” – dodają.

„Ubóstwo i trumny dla jednych, pałace dla innych – istota jego polityki. Wierzymy, że osoby pozbawione praw mają prawo do buntu przeciwko tyranom. Putin zostanie przez nas obalony i zniszczony!” – deklarują.

Wirtualna Polska podkreśla, że nie ma pewności, czy Rosyjska Narodowa Armia Republikańska rzeczywiście istnieje, czy jest przykrywką dla operacji rosyjskich służb. 

Daria Dugina to córka nacjonalisty Aleksandra Dugina, którego media wielokrotnie określały mianem „mózgu Putina” i jego „Rasputinem”. Dugin, uważany za twórcę idei „Wielkiego Imperium Rosyjskiego”, już podczas rosyjskiego ataku na Ukrainę w 2014 roku deklarował: „Musisz zabijać, zabijać, zabijać Ukraińców”.

 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe