Córka Dugina zabita w zamachu. Jest reakcja Władimira Putina

W wybuchu samochodu na autostradzie pod Moskwą zginęła Daria Dugina, córka Aleksandra Dugina, głównego ideologa Kremla, rosyjskiego imperializmu i zwolennika inwazji na Ukrainę. Jest reakcja Władimira Putina.
 Córka Dugina zabita w zamachu. Jest reakcja Władimira Putina
/ Creative Commons Attribution 4.0 International license. Attribution: Kremlin.ru

Świadkowie mówią, że samochód eksplodował podczas jazdy w rejonie miasta Odincowo pod Moskwą. Według informacji rosyjskich mediów znajdowała się w nim Daria Dugina. Kobieta zginęła na miejscu.

Putin reaguje

Władimir Putin oznajmił, że śmierć 29-letniej Darii Duginy, córki kremlowskiego ideologa Aleksandra Dugina, to „podła zbrodnia”. Słowa Putina cytuje na Twitterze agencja AFP. 

Podła, okrutna zbrodnia skróciła życie Darii Duginy, utalentowanej osoby o prawdziwie rosyjskim sercu – życzliwym, kochającym, czułym i otwartym

– napisano w oficjalnym komunikacie Kremla.

Według Putina Dugina „uczciwie służyła narodowi, ojczyźnie, udowadniając swoimi czynami, co to znaczy być patriotą Rosji”.

Pamięć o Darii Duginie na zawsze pozostanie żywa dzięki jej krewnym i przyjaciołom, osobom jej podobnym i towarzyszom broni

– dodano w komunikacie.

Na Twitterze AFP czytamy, że „prezydent Rosji Władimir Putin złożył w poniedziałek «szczere kondolencje» po śmierci w zamachu samochodowym córki Aleksandra Dugina”.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe