„Czy bachory już śpią?”. Niepowtarzalna tyrada mec. Marka Markiewicza na antenie Polsat News [WIDEO]

Bachory spać albo za drzwi wyrzucić! Ja staram się mówić językiem elity (…) Bachor jak się nażre, będzie spał, to dobrze. A jak wrzeszczy? Tak jak Polskę - za drzwi go wyrzucić! – mówił na antenie Polsat News mec. Marek Markiewicz nawiązując tym samym do słów byłego polskiego premiera Leszka Millera.
 „Czy bachory już śpią?”. Niepowtarzalna tyrada mec. Marka Markiewicza na antenie Polsat News [WIDEO]
/ fot. Twitter

– Bachory już śpią? Bachory spać albo za drzwi wyrzucić! Ja staram się mówić językiem elity (…) Bachor jak się nażre, będzie spał, to dobrze. A jak wrzeszczy? Tak jak Polskę - za drzwi go wyrzucić! Ja to usłyszałem z ust przywódcy narodu! Może ja go nie wybierałem, ale z ust elity. I ja tego słucham

– powiedział na antenie Polsat News mec. Marek Markiewicz.

Mecenas najprawdopodobniej przytoczył słowa byłego premiera Leszka Millera, które wypowiedział na antenie „Faktów”. Stwierdził wówczas, że „Polska przypomina wrzeszczącego bachora, którego trzeba wystawić za drzwi”.

ZOBACZ: Zaskakujące słowa Millera o Polsce: „Wrzeszczący bachor, którego trzeba…” [WIDEO]

„Swołocz” i koledzy z celi

Jak inny przywódca mówi „swołocz”, to ja wiem, że się odzywa do kolegów z celi. Nawiązuje język. Ważny jest kontakt w społeczeństwie. Teraz słyszę intelektualistę od „bachorów” który mówi, że gdyby rząd się zebrał wcześniej, to ryby by żyły (…) Czuję się czasami jak w słabym cyrku, ale staram się dostosować – dodał Markiewicz.

W przypadku określenia „swołocz”, mecenas nawiązywał prawdopodobnie do niedawnych słów senatora PO Stanisława Gawłowskiego, który opublikował na Twitterze wpis ze wstążką żałobną i podpisem: „Morawiecki, Moskwa, Adamczyk, Ozdoba, Gróbarczyk i inna PiSowska swołocz nie zamieciecie katastrofy ekologicznej na Odrze pod dywan. Wszystko wyjaśnimy”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe