Sonda. Zapytano Rosjan, co sądzą o wojnie na Ukrainie. Padły wstrząsające słowa [WIDEO]

Wśród mieszkańców Moskwy przeprowadzono sondę uliczną. Osoby, które były chętne do rozmowy, zostały zapytane o swoje nastawienie do wojny. Niektóre z wypowiedzi były kontrowersyjne i szokujące.
Sonda uliczna. Rosjanie  Sonda. Zapytano Rosjan, co sądzą o wojnie na Ukrainie. Padły wstrząsające słowa [WIDEO]
Sonda uliczna. Rosjanie / Screen z Twittera / Anton Gerashchenko

Nagraniem podzielił się na Twitterze Anton Heraszczenko, były wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy. Polityk nie ukrywał, że słowa niektórych osób mocno go poruszyły.

"Twój stosunek do wojny. Mieszkańcy Moskwy mówią, że przyzwyczaili się do niej i są spokojni" – napisał Anton Geraszczenko w mediach społecznościowych.

Wstrząsające odpowiedzi Rosjan

Jedna z kobiet, która wzięła udział w sondzie, przyznała, że dokucza jej fakt, że w sklepach nie ma produktów, które mogłyby zastąpić dotychczas te importowane.

Dodała, że ponadto nie widzi żadnych minusów aktualnej sytuacji.

– Cóż, sami widzicie, co się zmieniło w naszym kraju. W sklepach nie ma niczego wartego uwagi. Nasi ludzie nawet nie zaczęli jeszcze myśleć nad czymkolwiek, a wszystkie importowane produkty już zniknęły. Ale moim zdaniem to jedyny minus, ogólnie jest w porządku – mówiła kobieta.

Pocieszające jest to, że jeden z mężczyzn wyraził swoje ubolewanie nad wybuchem wojny i cierpieniem "braci".

– Nie mogę uwierzyć, że atakujemy braci. Jesteśmy braćmi! Moi dziadkowie walczyli w obronie Rosji – przyznał ze smutkiem uczestnik sondy.

Na filmiku nie zabrakło kolejnej bulwersującej wypowiedzi. Tym razem młoda kobieta odparła, że wojna na Ukrainie nie wywarła większego wpływu na jej samopoczucie. Dodała, że żałuje tych, którzy umierają, jednak inwazja na sąsiedni kraj służy wyższemu dobru.

– To w żaden sposób na mnie nie wpłynęło. Cóż, żal mi ludzi, którzy giną. Ale to wszystko służy czemuś dobremu. Jest dobre dla naszego kraju, jest dobre dla naszego bezpieczeństwa – stwierdziła rozbawiona uczestniczka sondy.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe