Rezygnacja z NATO nie pomoże Ukrainie? Szokujące słowa Miedwiediewa we francuskiej telewizji

Były prezydent Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Miedwiediew poinformował, że Ukrainie nie pomoże nawet rezygnacja z uczestnictwa w NATO, ponieważ Moskwa nie zaprzestanie „kampanii wojskowej”.
Dmitrij Miedwiediew Rezygnacja z NATO nie pomoże Ukrainie? Szokujące słowa Miedwiediewa we francuskiej telewizji
Dmitrij Miedwiediew / Flickr.com/CC BY-SA 2.0

Wiceprzewodniczący rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew oznajmił, że nawet jeśli warunki te będą spełnione, to i tak nie przyczyni się to do zakończenia rosyjskiej inwazji. Polityk we francuskiej telewizji, zapowiedział że Moskwa może zgodzić się na przeprowadzenie rozmów z Wołodymyrem Zełenskim, jednak „pod pewnymi warunkami”. 

Mocne słowa Miedwiediewa

Rosjanin dodał, że zakończenie konfliktu będzie możliwe dzięki wypracowaniu „gwarancji, o których mówił prezydent Putin”.

Przedstawiciel rosyjskiego reżimu wyjaśnił, że Rosja będzie kontynuować swoją „kampanię, dopóki jej cele nie zostaną osiągnięte”.

Ponadto przypomniał, że amerykańska broń, którą dostarczono na Ukrainę, nie stanowi "istotnego zagrożenia". Miał tutaj na myśli wyrzutnie rakietowe HIMARS.

– Ale to może się zmienić – ocenił, mówiąc o przypadku, kiedy „amerykańska broń wysłana na Ukrainę będzie w stanie trafiać w cele na większej odległości”.

– Oznacza to, że gdy tego rodzaju pocisk leci na odległość 70 km, to... to jedno. Ale kiedy jest to 300-400 km, to byłoby to zagrożenie bezpośrednio dla terytorium Federacji Rosyjskiej – wyjaśniał Miedwiediew.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe