Tusk nie chce do Sejmu? Zapytano Polaków, co sądzą o jego wypowiedzi [SONDAŻ]

34,4 proc. respondentów sondażu SW Research dla rp.pl negatywnie ocenia słowa szefa PO Donalda Tuska o tym, iż upiorna jest dla niego myśl, że będzie musiał ponownie zasiadać w Sejmie. 30,2 proc. ocenia tę wypowiedź pozytywnie, a 35,4 proc. respondentów nie ma zdania w tej kwestii.
 Tusk nie chce do Sejmu? Zapytano Polaków, co sądzą o jego wypowiedzi [SONDAŻ]
/ Donald Tusk / Flickr/ European People's Party/ CC BY 2.0

Chodzi o wypowiedź przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, gdy tuż przed rozpoczęciem wywiadu w TVN24 na żywo nie wiedział, że jego słowa są nagrywane. Widzowie, którzy zdecydowali się obejrzeć wywiad w aplikacji TVN24 GO, mogli usłyszeć fragment zakulisowej rozmowy polityka z dziennikarką.

Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować. To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział... na tej Wiejskiej [ulica, przy której jest siedziba Sejmu – przyp. red.]

– powiedział lider PO.

ZOBACZ WIDEO: "To jest tak upiorna myśl...". Wpadka Tuska! Nagrano zakulisową rozmowę przed wejściem na antenę

Zapytano Polaków o słowa Tuska

Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl zapytano, jak oceniają słowa Tuska, że myśl o powrocie do Sejmu jest dla niego upiorna.

34,4 proc. respondentów ocenia słowa Tuska negatywnie, 30,2 proc. pozytywnie, natomiast 35,4 proc. respondentów nie ma zdania w tej kwestii.

Słowa Tuska pozytywnie ocenia 40,7 proc. respondentów zarabiających powyżej 5 tys. zł netto i 38,2 proc. ankietowanych z wykształceniem wyższym.

Negatywnie w tych grupach słowa Tuska ocenia - odpowiednio - 36,4 i 27,7 proc.

Z kolei wśród osób z wykształceniem zawodowym negatywnie słowa Tuska oceniło 44,9 proc. respondentów, a pozytywnie - 22,8 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 23-24 sierpnia 2022 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe