„Wtedy być może podejmą taką decyzję”. Wojskowy ekspert zdradza, kto i kiedy może wyeliminować Władimira Putina

– Wcześniej mogli wsiąść w czwartek w prywatny odrzutowiec, polecieć do Nicei, pograć w kasynie w Monako i wrócić w niedzielę. Teraz nie mają takiej możliwości. Pieniądze zostały zamrożone i nie można ich wydać. A kiedy sytuacja stanie się dla generałów krytyczna, wtedy być może podejmą taką decyzję – powiedział ekspert wojskowy Ivan Stupak, dzieląc się z portalem „Glavred” swoją opinią w kwestii likwidacji Putina przez rosyjski establishment.
Władimir Putin  „Wtedy być może podejmą taką decyzję”. Wojskowy ekspert zdradza, kto i kiedy może wyeliminować Władimira Putina
Władimir Putin / Flickr.com/Public domain

Zdaniem eksperta taka perspektywa byłaby możliwa jedynie wówczas, gdyby dalsze działania prezydenta Rosji zaczęły przeszkadzać wysokim urzędnikom Federacji Rosyjskiej.

– Wcześniej mogli wsiąść w czwartek w prywatny odrzutowiec, polecieć do Nicei, pograć w kasynie w Monako i wrócić w niedzielę. Teraz nie mają takiej możliwości. Pieniądze zostały zamrożone i nie można ich wydać. A kiedy sytuacja stanie się dla generałów krytyczna, wtedy być może podejmą taką decyzję – powiedział Stupak.

Wojskowy ekspert nie ma złudzeń

Ekspert bierze pod uwagę możliwość wystąpienia serii „przypadkowych” samobójstw. Chodzi o najwyższych urzędników sektora wojskowo-przemysłowego w Rosji.

Ekspert wojskowy Ukraińskiego Instytutu Przyszłości oraz konsultant Komitetu VRU ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony uważa, że cała sytuacja ma związek z licznymi porażkami armii rosyjskiej na Ukrainie.

– FSB dołoży wszelkich starań, aby wyjaśnić, jak to się stało, że miliardy dolarów na produkcję sprzętu wojskowego wyparowały, a jedna lub nawet dwie trzecie z tych funduszy zostały po prostu skradzione. Co więcej, nikt w Federacji Rosyjskiej nie spodziewał się, że wojna nie skończy się tak, jak przewidywano na Kremlu. Rosjanie myśleli, że przyjadą tutaj, szybko zrobią ze wszystkich vinaigrette i na tym będzie koniec – powiedział Stupak.

Co dalej z Siergiejem Szojgu?

Ekspert wypowiedział się również na temat Siergieja Szojgu, mówiąc, że najprawdopodobniej będzie on wykonywał swoje obowiązki do końca.

– Jest dla Putina bardzo wygodny, bo jest kontrolowany i nie ma ambicji politycznych. A Putin boi się, że jeśli odeśle Szojgu na 10 lat za niepowodzenie „operacji specjalnej” i wyznaczy kogoś nowego, to może ten nowy będzie chciał zrobić karierę polityczną i wprowadzić wojska na Plac Czerwony. Oczywiście Putin nie może na to pozwolić – podkreślał. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe