W Wielkopolsce zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Nieoficjalnie: To komendant PSP w Gostyniu

W miniony weekend policjanci w miejscowości Kuczyna w pow. gostyńskim (Wielkopolskie) zatrzymali do kontroli auto z powodu nadmiernej prędkości. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy – według nieoficjalnych informacji to komendant PSP w Gostyniu.
 W Wielkopolsce zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Nieoficjalnie: To komendant PSP w Gostyniu
/ grafika własna

O sprawie poinformował w poniedziałek portal RMF24.pl. Według ustaleń dziennikarzy, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu nie został na razie zawieszony przez komendanta wojewódzkiego.

Kierownictwo wie o postępowaniu wobec szefa gostyńskiej straży, ale wstrzymuje się z decyzjami, dopóki nie uzyska konkretnych ustaleń śledczych w tej sprawie

– podano.

"Woń alkoholu, lekko bełkotliwa mowa"

Zastępca oficera prasowego KPP w Gostyniu mł. asp. Marek Balczyński w rozmowie z PAP potwierdził jedynie, że "w sobotę o godz. 8.30 w miejscowości Kuczyna w pow. gostyńskim w związku z nadmierną prędkością, po przekroczeniu o 31 km/h, zatrzymano 47-latka".

Dodał, że "po otworzeniu drzwi wyczuwalna była woń alkoholu, lekko bełkotliwa mowa".

Badanie trzeźwości kierowcy - na urządzeniu, które posiadali przy sobie policjanci - wyniosło 0,33 mg/l, czyli popełnił przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości. W związku z powyższym kierowca został doprowadzony do komendy, przeprowadzono dalsze badania trzeźwości na urządzeniu stacjonarnym, zatrzymano mu także prawo jazdy. Sprawa będzie miała finał w sądzie

– podkreślił policjant.

Balczyński zaznaczył, że do zatrzymania mężczyzny doszło w jego czasie wolnym, prywatnym. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe