[SONDAŻ] Trzaskowski i Hołownia wyraźnie przed Tuskiem. Lider PO może nie być zadowolony

Kto wśród najważniejszych polityków opozycji mógłby zostać premierem, gdyby to opozycja wygrała najbliższe wybory? Wyniki pokazują, że Donald Tusk nie do końca może czuć się liderem opozycji. W sondażu United Surveys na ten temat wyprzedza go dwóch innych przedstawicieli opozycji.
 [SONDAŻ] Trzaskowski i Hołownia wyraźnie przed Tuskiem. Lider PO może nie być zadowolony
/ fot. Flickr / European People's Party / CC BY 2.0

Wybory parlamentarne już za niespełna rok. W największych partiach w kraju można już zauważyć wzmożoną aktywność najważniejszych polityków, którzy podejmują się działań, których celem jest przede wszystkim przekonanie jak największego grona wyborców do swoich postulatów.

Z ostatnich sondaży wynika, że Zjednoczona Prawica może mieć problem, aby po najbliższych wyborach skonstruować samodzielny rząd. Nie brak w związku z tym wersji zakładających, że być może nowa władza w kraju będzie sprawowana przez ugrupowania będące dziś w opozycji.

Kto premierem po stronie opozycji?

W badaniu United Surveys zapytano uczestników o to: „Kto Pana/Pani zdaniem byłby najlepszym kandydatem opozycji na premiera?”.

Najwięcej głosów otrzymał Rafał Trzaskowski – 22,2 proc. Dalej uplasował się Szymon Hołownia – 19,6 proc. Dopiero trzeci i ze sporo słabszym wynikiem od przodującej dwójki jest Donald Tusk – 11,3 proc.

Poza podium znaleźli się: Władysław Kosiniak-Kamysz – 8,3 proc., Krzysztof Bosak – 7,7 proc. i Włodzimierz Czarzasty – 1,5 proc. Odpowiedź „Nie wiem/trudno powiedzieć” wybrało 29,5 proc. ankietowanych.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe