„Putin musi spróbować wygrać w ciągu 60 dni”. Ekspert przewiduje skutki porażki

Ekspert do spraw wojskowych Harry Kazianis w rozmowie dla serwisu express.co.uk wypowiedział się na temat prezydenta Rosji – Władimira Putina.
 „Putin musi spróbować wygrać w ciągu 60 dni”. Ekspert przewiduje skutki porażki
/ pixabay.com/Putin

Według Kazianisa przywódca Rosji może mieć spory problem, który jest związany z konfliktem na terytorium Ukrainy, który to Rosja rozpoczęła 24 lutego bieżącego roku. Ekspert mówił o tym, że na Kremlu być może dojdzie do zamachu stanu w sytuacji, kiedy wojna na Ukrainie nie dobiegnie do swojego końca w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

 – Władimir Putin stoi w obliczu sytuacji egzystencjalnej – powiedział.

– Myślę, że jest możliwe, iż albo rosyjscy generałowie, albo rosyjscy politycy, którzy są blisko generałów, spróbują wziąć sprawy w swoje ręce. (...) Władimir Putin musi spróbować wygrać tę wojnę w ciągu najbliższych 60 dni – stwierdził Harry Kazianis.

Zamach stanu w Rosji?

Harry Kazianis zwrócił uwagę na fakt, iż Rosja jest jednym ze światowych mocarstw, które w swoim arsenale posiada broń nuklearną. W związku z tym jego zdaniem „próba usunięcia Putina z Kremla może mieć bardzo negatywne skutki”.

– Wtedy zrobi się naprawdę niebezpiecznie, biorąc pod uwagę, że Rosja ma najwięcej broni jądrowej na planecie – oznajmił.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe