Fala krytyki pod adresem Igi Świątek. Oto co zrobiła na korcie

Iga Świątek wygrała 6:3, 6:4 zacięty mecz w 3. rundzie tenisowego US Open z Amerykanką Lauren Davis. Podczas spotkanie doszło do kontrowersyjnego zachowania polskiej tenisistki, które teraz jest negatywnie komentowane.
 Fala krytyki pod adresem Igi Świątek. Oto co zrobiła na korcie
/ PAP/Marcin Cholewiński

Iga Świątek wygrała 6:3, 6:4 zacięty mecz w 3. rundzie tenisowego US Open z Amerykanką Lauren Davis. W poniedziałek jej rywalką będzie Niemka Jule Niemayer, z którą dotychczas jeszcze nie grała. "Nie wiem czego się spodziewać. Chcę zagrać skoncentrowana i wypełniać założenia taktyczne" - powiedziała.

Kontrowersyjne zachowanie Igi Świątek

W pewnym momencie obie tenisistki podbiegły do siatki. Davis zabierała się do uderzenia, gdy Świątek zaczęła machać rękami, aby zdekoncentrować Amerykankę.

Jej zachowanie zostało mocno skrytykowane w sieci.

Nawet ten pajacyk zdał się na nic. Reakcja na granicy bycia fair

- powiedział tuż po akcji komentator Eurosportu Marek Furjan.

Być może Świątek wykonała pajacyka instynktownie, ale - jak podkreślają Sportowe Fakty - takie zachowanie może skutkować przyznaniem punktu przeciwniczce. Gdyby to Polka uzyskała punkt w tej akcji, to mógłby jej on zostać zabrany.

"Jeśli celowe działanie przeciwnika przeszkadza zawodnikowi podczas gry, to powinien wygrać punkt" - głosi 26. punkt przepisów opublikowanych na stronie ITF (Międzynarodowej Federacji Tenisowej).

To nie było do końca zgodne z przepisami... To było trochę poniżej pasa

- mówił w Eurosporcie McEnroe.

Nie sądzę, by Świątek musiała się tak zachowywać, jest przecież taka dobra. Ale wszystkiego nauczy się, ma dopiero 21 lat

- dodał.

 

@eurosportpl A co wy uważacie o rozpraszaniu przeciwnika w taki sposób? Czy Polka zachowała się fair?  #tenis #tennis #USopen #igaswiatek #1GA #sports #polska dźwięk oryginalny - Eurosport Polska

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe