Burza wokół słów legendy Pink Floyd. Żona prezydenta Ukrainy odpowiada

Wojna na Ukrainie trwa od ponad pół roku. Na temat konfliktu komentarze padają z wielu stron. Jeden z nich postanowił wyrazić były członek zespołu Pink Floyd – Roger Waters.
 Burza wokół słów legendy Pink Floyd. Żona prezydenta Ukrainy odpowiada
/ Instagram / olenazelenska_official

– Jeśli wsparcie dla Ukrainy będzie mocne, kryzys zakończy się szybciej – powiedziała w zeszłym tygodniu w rozmowie z BBC Ołena Zełenska.

Roger Waters do żony prezydenta Ukrainy

Na słowa żony prezydenta Ukrainy zareagował współzałożyciel zespołu Pink Floyd Roger Waters, który w swoim wpisie zamieszczonym za pośrednictwem konta na Facebooku napisał między innymi, że: „Jeśli jako «wsparcie dla Ukrainy» rozumie pani kontynuowanie dostaw broni dla armii kijowskiego rządu, to obawiam się, że jest pani w błędzie”.

„Dolewanie benzyny – w formie broni – do ognia jeszcze nigdy w przeszłości nie doprowadziło do zakończenia wojny. Nie doprowadzi do tego również teraz, ponieważ w tym przypadku większość benzyny pochodzi z Waszyngtonu, który znajduje się w bezpiecznej odległości od konfliktu, a ci, którzy dolewają paliwa, już zadeklarowali, że mają interes w tym, by wojna trwała jak najdłużej” – stwierdził muzyk.

Waters powielił także przekaz rosyjskiej propagandy, która Wołodymyra Zełenskiego określa mianem „narzędzia” w rękach „autorytarnych, antydemokratycznych sił skrajnego nacjonalizmu”.

„Jeśli się nie mylę, proszę, pomóżcie mi w moich uczciwych staraniach, aby przekonać naszych przywódców do zakończenia rzezi, która służy tylko interesom klas rządzących i skrajnych nacjonalistów, zarówno tu na Zachodzie, jak i w waszym pięknym kraju, kosztem reszty, zwykłych ludzi, zarówno na Zachodzie, jak i w Ukrainie” – napisał współzałożyciel zespołu Pink Floyd.

Ołena Zełenska odpowiada

„Ukraińcy bronią swojego kraju i przyszłości swoich dzieci. Jeśli się poddamy, Ukraina jutro przestanie istnieć. Jeśli Rosja się podda, wojna się skończy” – napisała.

„Rogerze Watersie, o pokój poproś lepiej prezydenta Rosji, nie Ukrainy” – odpowiedziała żona prezydenta Ukrainy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe