„Absolutna panika”. Rosjanie okrążeni?

Ukraińcy nie odpuszczają w rejonie charkowskim. Według niemieckiego dziennikarza Juliana Röpcke wśród rosyjskich źródeł panuje „absolutna panika” w związku z sytuacją w Bałakliji, znajdującej się na południowy wschód od Charkowa.
 „Absolutna panika”. Rosjanie okrążeni?
/ fot. Twitter / @DefenceU

Według informacji przekazanych przez dziennikarza niemieckiego „Bilda” Juliana Röpcke, wśród rosyjskich źródeł panuje „absolutna panika” w związku z sytuacją w Bałakliji znajdującej się na południowy wschód od Charkowa.

Jak stwierdził, „Rosjanie uciekli bez walki i pozostawili swoje działa przeciwczołgowe”.

„Nie byłbym jednak zbyt optymistyczny. Jeśli siły ukraińskie zdołają wyzwolić i utrzymać obszar taki jak zaznaczony na mapie (30 km na północny wschód od miejscowości Bałaklija) w obecnym natarciu, byłoby to dużym osiągnięciem i powodem do świętowania” – zwrócił uwagę i dodał, że nie odcięłoby to Iziumu ani nie przejęłoby Kupjanska.

„Ukraińcy wykazują niezwykłą zuchwałość”W podobnym tonie pisał także jeden z rosyjskich blogerów wojennych, który poinformował w środę rano, że Bałaklija znajduje się „w operacyjnym okrążeniu”.„Siły Zbrojne Ukrainy będą nadal odnosić sukcesy i prawdopodobnie będą próbować dotrzeć do Kupiańska, odcinając zarówno Bałakliję, jak i Izium. Zobaczmy, jak zareaguje rosyjski sztab generalny i jaki poziom sztuki operacyjnej zademonstruje. Zwykli żołnierze i oficerowie Frontu Izium nadal walczą, tak jak robili to w poprzednich sześciu miesiącach wojny. Po zniszczeniu rozkazów obronnych zmobilizowanych milicjantów z Donieckiej Republiki Ludowej, Siły Zbrojne Ukrainy wkroczyły do wsi Wierbówka, a następnie odniosły sukces w kierunku wsi Jakowienko, próbując posuwać się w kierunku Wołochowa Jaru. W tej chwili Bałaklija znajduje się w otoczeniu operacyjnym. Wszystkie wejścia są przecinane przez ogień” – przekazał.

Według rosyjskich źródeł Ukraińcy rozpoczęli operację w obwodzie charkowskim, którą „przygotowywali od dawna”. Jak informują, „zewnętrzny obwód obronny miasta zajmowały zmobilizowane bataliony Ługańskiej Republiki Ludowej (z minimalną ilością ciężkiego uzbrojenia), które zgodnie z przewidywaniami nie zdołały powstrzymać wroga na froncie”.

„Od wczorajszego wieczoru nieprzyjacielowi udało się zaprowadzić garnizon Bałakliji do operacyjnego okrążenia (…). Dodatkowo źródła zwróciły uwagę na niezwykłą zuchwałość ataków wroga – wdzierania się z dużą prędkością bezpośrednio na opancerzony i inny sprzęt, w wyniku czego artyleria traciła zdolność rażenia wroga w drodze do naszego stanowiska” – przekazują rosyjskie źródła.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe