Mosbacher surowo na temat Niemiec. Padły mocne słowa

Wojna na Ukrainie trwa. Mimo wszystko już teraz podejmowany jest temat pomocy przy odbudowie państwa, którego dotknęła agresywna polityka ze strony Kremla. Głos w tej sprawie zabrała była ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher, która wypowiedziała się w tym kontekście również na temat roli Niemiec.
 Mosbacher surowo na temat Niemiec. Padły mocne słowa
/ Georgette Mosbacher / fot. YouTube / US Embassy Warsaw

Konflikt na terytorium wschodniego sąsiada Polski trwa już od ponad pół roku. Na ten moment ciężko jest wskazać, kiedy konfrontacja obu państw może dobiec końca.

Georgette Mosbacher o Inicjatywie Trójmorza i roli Niemiec

Wywiadu dla „Rzeczpospolitej” udzieliła była ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher. Dyplomatka wyraziła między innymi swoje zdanie na temat krajów Inicjatywy Trójmorza. Jej zdaniem te „12 krajów leżących w sąsiedztwie Ukrainy, którym Ukraina może ufać” i to właśnie one mogą odegrać istotną rolę w odbudowie Ukrainy.

– Stany Zjednoczone inwestują obecnie w Fundusz Inwestycyjny Inicjatywy Trójmorza, więc już udzielają wsparcia finansowego. Jeśli kraje Trójmorza tego nie zrobią, to obawiam się, że w odbudowę Ukrainy zaangażują się kraje, które nie są takie przyjazne – mówiła Mosbacher.

Była ambasador wypowiedziała się także w dość surowym tonie na temat Niemiec.

– Powiem szczerze, że również nie chciałabym, by Niemcy znalazły się w pierwszym rzędzie krajów odbudowujących Ukrainę. Wszak to polityka Niemiec polegająca na pozyskiwaniu taniej energii z Rosji i wspierania gazociągu Nord Stream 2 przyczyniła się do wybuchu tej wojny – powiedziała Georgette Mosbacher.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe