Kuriozalne słowa Putina. Wprost oskarżył Polskę

Kolejne mocne słowa pod adresem Warszawy oraz Kijowa skierował Władimir Putin. Rosyjski przywódca tym razem oskarżył Polskę i Ukrainę o odcięcie dostaw gazu do Europy. Putin stwierdził, że Polska nałożyła sankcje na gazociąg Jamał, co spowodowało jego zamknięcie.
 Kuriozalne słowa Putina. Wprost oskarżył Polskę
/ Władimir Putin / PAP/EPA/THIBAULT CAMUS / POOL

Wojna na Ukrainie trwa już od ponad pół roku. Przebieg konfliktu z pewnością nie jest po myśli Kremla. Rosjanie zakładali szybkie podbicie między innymi Kijowa, co ostatecznie zakończyło się porażką. Od 24 lutego nie brak ze strony Kremla propagandowego przekazu, który uderza również w Polskę.

Putin oskarża Polskę

Teraz media obiegły słowa Władimira Putina, który oprócz Ukrainy oskarżył także Polskę o odcięcie dostaw błękitnego paliwa do Europy.

– Polska nałożyła sankcje na gazociąg Jamał i zamknęła go. Czy my to zrobiliśmy? To Polacy zamknęli – powiedział Putin podczas swojej przemowy, która miała miejsce na forum ekonomicznym we Władywostoku.

To jednak nie koniec. Według prezydenta Rosji za kryzysem energetycznym ma stać Ukraina. Rosyjski przywódca zagroził także zerwaniem zawartej z Kijowem umowy zbożowej.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe