Szefowie służb sprzeciwili się Putinowi? Tajemniczy bloger o „kulisach narady na Kremlu”

Konto "Generall SVR"(generał Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej) na Telegramie jest kontem tyleż ciekawym co tajemniczym. Niektóre z podawanych przez nie informacji na temat zakulisowych aktywności Kremla potwierdzają się później w rzeczywistości.
Kreml. Moskwa Szefowie służb sprzeciwili się Putinowi? Tajemniczy bloger o „kulisach narady na Kremlu”
Kreml. Moskwa / Pixabay.com

Eksperci zalecają tu ostrożność, ale mediom nieoficjalne informacje przekazywane przez tajemnicze konto zdarza się cytować.

W ostatnim wpisie Generall SVR opisuje naradę – wideokonferencję na Kremlu, podczas której Władimir Putin miał zaproponować na 19 września częściową mobilizację w Federacji Rosyjskiej. Co ciekawe, mieli mu się sprzeciwić szefowie jego służb.

 

Sprzeciw szefów służb

Jako pierwszy głos zabrał dyrektor FSB Aleksander Bortnikow, który kategorycznie wypowiedział się zarówno przeciwko podjętej i wygłoszonej przez prezydenta decyzji, jak i przeciwko udziałowi jego urzędu w przygotowaniu i dostarczeniu tych środków, wskazując, że obecnie nie jest możliwe zapewnienie choćby częściowej mobilizacji z udziałem sił FSB.

Następnie Bortnikow wypowiedział się zdecydowanie przeciwko zwiększaniu liczby PMC, wyrażając przekonanie, że ustabilizowanie sytuacji w kraju w razie niepokojów z udziałem PMC byłoby praktycznie niemożliwe, gdyby takie niepokoje powstały, co jest więcej niż prawdopodobne. I w tej sprawie Bortnikow był wspierany przez Patruszewa. Patruszew zaproponował, by nie angażować w mobilizację Federalnej Służby Bezpieczeństwa, ograniczając się do pomocy MSW i Rosgwardii.

Jednak do czasu rozpoczęcia przemówienia Patruszewa, Putin nie był już w takim nastroju jak na początku spotkania, a wystąpienie Bortnikowa wprawiło prezydenta w przygnębienie. Czy Putin będzie trwał przy swoich decyzjach, czy też zmieni zdanie przekonamy się w poniedziałek, ale to, że w bloku władzy nie ma z prezydentem wspólnej płaszczyzny porozumienia jest oczywiste

– pisze Generall SVR.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe