"Przemówienie Putina było wielokrotnie nagrywane. Cierpiał na ataki kaszlu i bóle w klatce piersiowej"

21 września rosyjska telewizja państwowa pokazała materiał z wystąpienia Putina, który ogłaszał częściową mobilizację w Rosji. Ponadto straszył użyciem broni jądrowej. Według informacji przekazanych na kanale blogera Generall SVR na Telegramie, polityk w czasie nagrań zmagał się z pewnymi problemami zdrowotnymi.
Władimir Putin
Władimir Putin / PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV/SPUTNIK/KREMLIN POOL

Konto "Generall SVR"(generał Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej) na Telegramie jest kontem tyleż ciekawym co tajemniczym. Niektóre z podawanych przez nie informacji na temat zakulisowych aktywności Kremla potwierdzają się później w rzeczywistości. Eksperci zalecają tu ostrożność, ale mediom nieoficjalne informacje przekazywane przez tajemnicze konto zdarza się cytować. 

Orędzie dyktatora nie przebiegało bez niespodzianek. Putinowi musieli pomóc lekarze, a nagranie powtarzano kilka razy. Co się wydarzyło?

Putin potrzebował pomocy lekarzy


Orędzie Putina było nagrywane kilka razy z racji złego stanu zdrowia polityka, który cierpiał z powodu ataków kaszlu i bólu w klatce piersiowej.

"Kiedy rozpoczęły się przygotowania do zdjęć, zaczął ostro kaszleć. Kilka prób rozpoczęcia nagrywania przemówienia zakończyło się fiaskiem z powodu kaszlu. Po czwartej nieudanej próbie zarejestrowania orędzia do prezydenta wezwano lekarzy, którym Putin skarżył się również na bóle w klatce piersiowej. Lekarze radzili odłożyć nagranie i udać się z nimi na badania" - napisano na kanale blogera General SVR. 


W środę Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację. Chodzi o 300 tysięcy osób, które posiadają już doświadczenie wojskowe.

Niestawienie się na pobór mobilizacyjny będzie karane. Ludzie w panice zaczęli uciekać z Rosji, a w większych miastach zorganizowano protesty pod hasłem "Stop mobilizacji". Doszło nawet do pierwszych aresztowań.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Nie wyślę mojego syna”. Poruszenie w rosyjskiej sieci po ogłoszeniu mobilizacji

CZYTAJ WIĘCEJ: Panika w Rosji? „Złamanie ręki” najnowszym hitem w serwisach z ogłoszeniami


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe