Poboży: „Tusk powinien wstydzić się za siebie”

„Powinien wstydzić się za siebie”. W takich słowach wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży podsumował Donalda Tuska.
Donald Tusk  Poboży: „Tusk powinien wstydzić się za siebie”
Donald Tusk / PAP/Piotr Polak

– Donald Tusk powinien wstydzić się za siebie. To, jak zredukował swoją osobę – byłego szefa polskiego rządu, byłego przewodniczącego Rady Europejskiej – do roli internetowego trolla, którym jest, to jest po prostu powód do wstydu. Tusk próbuje się przefarbować na polityka sceptycznego wobec prezydenta Rosji Władimira Putina, ale w istocie jest najbardziej prorosyjskim polskim politykiem od wielu lat – mówił Poboży na antenie Radia ZET, nawiązując do wpisów przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, które ten ochoczo publikuje w sieci.

Dodał, że to właśnie one najwięcej mówią o byłym premierze.

Poboży o tabletkach z jodkiem potasu

W czasie programu Poboży został zapytany również, dlaczego rząd PiS zabezpiecza tabletki z jodkiem potasu dla każdego Polaka. Udzielił wówczas obszernego wyjaśnienia. 

– Potencjalne uderzenie w elektrownię mogłoby doprowadzić do awarii i skażenia radioaktywnego, powstania chmury radioaktywnej, która mogłaby przejść do Polski, więc postanowiliśmy wyprzedzająco przeprowadzić akcję. Ostatnie dni pokazały, że Rosjanie nie unikają niebezpiecznych sytuacji, takich jak ostrzał w pobliżu elektrowni. Prowadzimy działania wyprzedzające, które mają zabezpieczyć nas na wypadek sytuacji, do której – mam nadzieję – nie dojdzie – odpowiedział wiceminister.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe