Mieszkanka Zawiercia chciała kupić węgiel. To co otrzymała przeszło jej wszelkie wyobrażenia

Węgiel jest teraz bardzo ważnym surowcem ze względu na zbliżającą się zimę. Niestety aktualne jego ceny są wyższe w porównaniu do tych z lat poprzednich. W tej sytuacji coraz więcej osób może być skłonna do skorzystania z "okazyjnych cen". Trzeba jednak mocno uważać, ponieważ oszuści już wyczuli możliwości dorobienia się na sprzedaży tego, co węglem nie jest.
 Mieszkanka Zawiercia chciała kupić węgiel. To co otrzymała przeszło jej wszelkie wyobrażenia
/ pixabay.com/Węgiel

Przestrogą dla wielu osób może być sytuacja, która miała miejsce w Zawierciu. Kobieta zdecydowała się zakupić węgiel od "obwoźnych sprzedawców". Cena nie była mała, lecz patrząc na stawki rynkowe w oczach kobiety wydała się okazją do zaoszczędzenia. Po czasie okazało się jednak, że nie była to okazja, lecz prawdopodobnie oszustwo.

Węgiel z dodatkiem gruzu i kamieni?

Mieszkanka Zawiercia za swój zakup węgla miała zapłacić 6 tysięcy złotych. Jednak po wysypaniu go na teren posesji pojawiły się pierwsze wątpliwości w kwestii jego składu. Kobieta miała zauważyć, że wysypano jej także gruz i kamienie. Według serwisu "Fakt" – wątpliwości miał rozwiać deszcz. To wówczas miało wyjść na jaw, że niektóre z kanieni albo były pomalowane na kolor węgla lub być może osiadł na nich pył pochodzący z surowca.

Policja pada okoliczności sprawy

O tej sytuacji kobieta postanowiła powiadomić służby, które wszczęły w tej sprawie postępowanie.

– Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, kobieta zakupiła węgiel w ilości około 3 ton od dwóch mężczyzn, którzy podjechali pod jej posesję samochodem dostawczym. Po zakończonej transakcji okazało się, że ten węgiel jest wymieszany z kamieniami i gruzem czarnego koloru – powiedział PAP asp. Tomasz Graboś z zawierciańskiej policji.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe