„Jak przestaniecie kłamać, będę rozmawiał”. Tak ojciec Rydzyk „wyjaśnił” redaktora TVN [WIDEO]

– Z TVN nie rozmawiam, jak przestaniecie kłamać, to będę rozmawiał. TVN kłamie – mówił ojciec Tadeusz Rydzyk w środę do reportera TVN-u, odmawiając redaktorowi wstępu na otwarcie i poświęcenie ciepłowni geotermalnej.
Ojciec Rydzyk odmawia wstępu na konferencję dziennikarzowi TVN „Jak przestaniecie kłamać, będę rozmawiał”. Tak ojciec Rydzyk „wyjaśnił” redaktora TVN [WIDEO]
Ojciec Rydzyk odmawia wstępu na konferencję dziennikarzowi TVN / screen video Twitter

W środę w Toruniu w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne Polski”. Sympozjum poprzedziło otwarcie i poświęcenie ciepłowni geotermalnej. W wydarzeniu brali udział m.in. minister Jacek Sasin i Anna Moskwa.

Ojciec Rydzyk nie wpuścił reportera TVN

W żadnym wypadku, z TVN nie rozmawiam 

– powiedział ojciec Rydzyk na widok kostki mikrofonowej opatrzonej logiem TVN24. 

Jak przestaniecie kłamać, będę rozmawiał. TVN kłamie

– dodał duchowny. Reporter TVN24 zaoponował i stwierdził, że skoro w wydarzeniu biorą udział członkowie rządu, to konferencja ma charakter publiczny.

Ale to jest prywatne miejsce 

– uciął dyskusję ojciec Rydzyk. Następnie nawiązał do tej sytuacji podczas otwarcia konferencji. 

Był przed chwilą TVN. Nie udzieliłem żadnego wywiadu. Jak się nawrócą, to tak. Trzeba się nawrócić

– powiedział kapłan. Zgromadzeni zareagowali na te słowa brawami. 

 

 

Andrzej Duda: Ambitny projekt geotermalny w Toruniu to odpowiedź na wyzwania niespokojnych czasów

Prezydent Duda skierował przesłanie do uczestników uroczystości otwarcia ciepłowni geotermalnej w Toruniu połączonej z konferencją „Bezpieczeństwo energetyczne Polski”. W wydarzeniu biorą udział m.in. wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin oraz minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

W swoim przesłaniu prezydent zwrócił uwagę, że inwestycje służące bezpieczeństwu energetycznemu naszego kraju istotnie umacniają polską suwerenność i niezawisłość. Słowa prezydenta odczytała szefowa jego kancelarii Grażyna Ignaczak-Bandych.

Andrzej Duda wyraził uznanie dla twórców „ambitnego projektu geotermalnego”, będącego „znakomitą odpowiedzią na wyzwania naszych niespokojnych czasów, stanowiąc wspaniałe przesłanie dumnego patriotyzmu oraz polskiej wiedzy, przedsiębiorczości i zaradności”.

Prezydent podziękował za inspirujący przykład wielorakiego wykorzystania odnawialnej energii geotermalnej, „która jako szeroko dostępna na znacznych obszarach Polski, przyjazna środowisku i gwarantująca stabilność dostaw może być naszym ważnym atutem rozwojowym”.

Swoje podziękowania skierował do ojców redemptorystów „od wielu lat propagujących zalety geotermii”. Życzył też „wielu pożytków płynących z tej inwestycji”.

Przed rozpoczęciem konferencji uroczyście otwarto i poświęcono ciepłownię, wykorzystującą ciepło z odwiertów geotermalnych. Ceremonia odbyła się w gronie przedstawicieli władz państwowych i miejskich, a także osób zaangażowanych w realizację projektów. Ciepło zasili kompleks Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, pobliskie sanktuarium, a także wznoszone muzeum oraz popłynie do miejskiej sieci ciepłowniczej.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jej występ zachwycił widzów Dzień Dobry TVN. Zastąpi Rozenek? Wiadomości
Jej występ zachwycił widzów Dzień Dobry TVN. Zastąpi Rozenek?

Małgorzata Rozenek-Majdan od września należy do zespołu prowadzących program "Dzień dobry TVN". Jednak od pewnego czasu można usłyszeć, że nie wszystkim widzom podoba się styl, w jakim celebrytka prowadzi program. Z kolei zupełnie inne oceny zbiera Agata Młynarska, która niedawno pojawiła się w programie śniadaniowym TVN.

Zarzuty dla prokurator Wrzosek. Jest komentarz ministra sprawiedliwości Wiadomości
Zarzuty dla prokurator Wrzosek. Jest komentarz ministra sprawiedliwości

Materiał dowodowy "w bardzo wysokim stopniu uprawdopodabnia popełnienie przestępstwa – ocenił w sobotę w RMF FM minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do sprawy prokurator Ewy Wrzosek.

Argentyńczyk oświadczył się Polce w trakcie wywiadu. Do internetu trafiło nagranie [WIDEO] Wiadomości
Argentyńczyk oświadczył się Polce w trakcie wywiadu. Do internetu trafiło nagranie [WIDEO]

Polska przegrała z Argentyną w swoim ostatnim meczu w ramach fazy grupowej na Mundialu w Katarze 0-2. Jednak pewien ułamek piłkarskiego show skradła sytuacja, która miała miejsce przed rozpoczęciem konfrontacji obu drużyn. Kibic Argentyny przed kamerami telewizyjnymi postanowił oświadczyć się swojej dziewczynie z Polski.

Trener Francuzów zapytany o reprezentację Polski. „Oni uwielbiają to robić” Wiadomości
Trener Francuzów zapytany o reprezentację Polski. „Oni uwielbiają to robić”

Teraz zaczyna się nowy turniej. W grupie masz trzy mecze, a tutaj, jeśli chcesz grać dalej, musisz wygrać. Polska zasłużyła, by być w najlepszej szesnastce. Nie ma co za dużo myśleć, trzeba po prostu wygrać ten mecz – powiedział w sobotę selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps.

Rosjanie podszyli się pod Tomasza Grodzkiego. Ważny ukraiński polityk alarmuje Wiadomości
Rosjanie podszyli się pod Tomasza Grodzkiego. Ważny ukraiński polityk alarmuje

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefanczuk poinformował w piątek, że w ostatnich dniach otrzymał wiadomość od rosyjskich prankerów podszywających się pod marszałka polskiego Senatu Tomasza Grodzkiego, jednak nie zdołali go oni oszukać.

„Oddałbym się do dyspozycji”. Ziobro o Morawieckim Wiadomości
„Oddałbym się do dyspozycji”. Ziobro o Morawieckim

Nasze kontakty z PiS są nie najgorsze. Gorsze niestety z premierem Mateuszem Morawieckim. Przyczyną są relacje polski z UE. Premier zapewniał, że będą pieniądze, a nie będzie szantażu ze strony Brukseli. Jest odwrotnie – mówi na antenie RMF FM szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Premier Finlandii przypomina o postawie Polski. Mocne słowa Wiadomości
Premier Finlandii przypomina o postawie Polski. Mocne słowa

Przebywająca w Australii premier Finlandii Sandra Marin podkreśliła, jak ważną rolę w umacnianiu bezpieczeństwa Europy odgrywa Waszyngton. Przypomniała także, że to Polska i kraje bałtyckie ostrzegały przed czarnym scenariuszem.

Zerowy VAT na żywność. Jest decyzja ministra finansów Wiadomości
Zerowy VAT na żywność. Jest decyzja ministra finansów

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie „zerowej” stawki VAT na żywność – przekazał resort finansów.

Prezes PiS ma zapłacić Sikorskiemu 700 tys. zł. Prawnik Kaczyńskiego zabrał głos Wiadomości
Prezes PiS ma zapłacić Sikorskiemu 700 tys. zł. Prawnik Kaczyńskiego zabrał głos

W każdej perspektywie – nie tylko prawniczej – przyznanie odrealnionych, niemożliwych do spełnienia przez zapewne znakomitą większość społeczeństwa kwot, tytułem umocowania do opublikowania dwuzdaniowego oświadczenia, musi budzić sprzeciw i zrodzić prawem przewidziane reakcje – mówi portalowi tvp.info Adrian Salus, prawnik reprezentujący Jarosława Kaczyńskiego.

Ambasador Izraela w Niemczech: Od początku urzędowania mierzyłem się z lewicowym antysemityzmem Wiadomości
Ambasador Izraela w Niemczech: Od początku urzędowania mierzyłem się z lewicowym antysemityzmem

Niemcy w dużej mierze odeszli od brunatnego, wulgarnego antysemityzmu. Dlatego szokujące jest, że lewicowy antysemityzm stał się w tym roku społecznie akceptowalny – pisze w gościnnym artykule na łamach dziennika „Welt” Ron Prosor, ambasador Izraela w Niemczech.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe