„Omal nie zmiótł mojego syna”. Pirat drogowy prawie potrącił dziecko na pasach [WIDEO]

W Poznaniu o mały włos a doszłoby do poważnego wypadku. Sytuacja miała miejsce na przejściu dla pieszych na ulicy Garbary przy skrzyżowaniu z ulicą Wielką. Kilka osób przechodziło przez pasy, a przodem szedł ojciec z synem jadącym na hulajnodze. „Omal nie zmiótł mojego syna” - komentował mężczyzna.
Przejście dla pieszych w Poznaniu „Omal nie zmiótł mojego syna”. Pirat drogowy prawie potrącił dziecko na pasach [WIDEO]
Przejście dla pieszych w Poznaniu / Screen z Facebooka / Poznaniator

O szczegółach mówił kom. Maciej Święcichowski z Komendy Miejskiej Policji z Poznaniu.

- Mimo że na przejściu dla pieszych, na jego środku, był już ojciec z dzieckiem, kierująca samochodem zignorowała ten fakt i dosłownie o centymetry minęła to dziecko, po czym odjechała - relacjonował mundurowy.

Prawie doszło do tragedii

Mężczyźnie udało się pozyskać nagranie z monitoringu i przekazać je policji. Całe zdarzenie miało miejsce we wrześniu, zostało udostępnione ku przestrodze. Na nagraniu widać, jak kierowca srebrnego Mercedesa GLA z dużą prędkością wjeżdża na przejście dla pieszych. Chłopca jadącego na hulajnodze dzieliły centymetry od najgorszego. 

- Minęły prawie dwa miesiące, odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal nie zmiótł mojego syna na przejściu dla pieszych. W 2 dni sam zdobyłem i dostarczyłem im nagrania z prywatnego monitoringu, bo ten miejski jak zwykle zawiódł. I co? I wielkie, kurła, nic. Bo samochód w leasingu, a jak już dokopią się do leasingobiorcy, to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc »tylko« 1500 zł mandatu - tłumaczył ojciec dziecka, który ustalił numery rejestracyjne auta.

„Ludzie listy piszą” Poproszono mnie o uczynienie sławnym (a bardziej niesławnym) osła, który o mały włos zabiłby dziecko na Garbarach. To moja dzielnica więc oczywiście jestem głęboko zainteresowany tym żeby tego trepa wyeliminować jako kierowcę z ruchu na kilka lat, aż dorośnie. - - - „Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal nie zmiótł mojego syna na przejściu dla pieszych. W 2 dni sam zdobyłem i dostarczyłem im nagrania z prywatnego monitoringu, bo ten miejski jak zwykle zawiódł. I co? I wielkie, kurła, nic. Bo samochód w leasingu a jak już dokopią się do leasingobiorcy, to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc "tylko" 1500 zł mandatu. Wrzucam tutaj ku przestrodze. Dodam tylko, że kierowca omijał korek buspasem. Mercedes GLA nr rej.: PO 6UM80 - 

24.09.2022 godz.13, ul. Garbary, skrzyżowanie z ul. Wielką w Poznaniu

 Może chociaż rodzina rozpozna, z jakim debilem mają do czynienia." - - - Kierowca prędzej czy później i tak zostanie znaleziony, więc rozsądniej będzie jak od razu sam zgłosi się na policję z prawem jazdy w zębach. EDIT: Mała aktualizacja - materiał będzie dziś w TV krajowej. Więcej info już na: https://www.wykop.pl/wpis/68846361/minely-prawie-2-miesiace-odkad-zglosilem-na-policj/

Opublikowany przez Poznaniator Czwartek, 17 listopada 2022

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Premier Mateusz Morawiecki przybył do Kijowa Wiadomości
Premier Mateusz Morawiecki przybył do Kijowa

Premier Mateusz Morawiecki przybył w sobotę rano do Kijowa - przekazało PAP Centrum Informacyjne Rządu. Pierwszym punktem wizyty było złożenie kwiatów przed Pomnikiem Ofiar Wielkiego Głodu, następnie szef polskiego rządu spotka się premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem oraz prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Kompromitująca wpadka w Dzień Dobry TVN Wiadomości
Kompromitująca wpadka w Dzień Dobry TVN

W programach na żywo nie trudno o wpadkę. Tak było tym razem w "Dzień Dobry TVN". Prowadzący - Filip Chajzer prawdopodobnie nie wiedział, że jego mikrofon jest włączony. Słowa dziennikarza są szeroko komentowane.

Elon Musk zdecydował kogo poprze w walce o fotel prezydencki Wiadomości
Elon Musk zdecydował kogo poprze w walce o fotel prezydencki

Miliarder Elon Musk powiedział w piątek, że jeśli Ron DeSantis, który zapewnił sobie drugą kadencję gubernatora Florydy, będzie się ubiegał o prezydenturę w 2024 roku, otrzyma jego poparcie.

PiS zdecydowanym liderem. Zyskują Lewica i Koalicja Obywatelska [SONDAŻ] Wiadomości
PiS zdecydowanym liderem. Zyskują Lewica i Koalicja Obywatelska [SONDAŻ]

Gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę głos na PiS oddałoby 38 proc. badanych - wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Eksperci: Korea Płn. wyraźnie opowiada się po stronie Chin i Rosji; ponownie grozi światu wojną atomową Wiadomości
Eksperci: Korea Płn. wyraźnie opowiada się po stronie Chin i Rosji; ponownie grozi światu wojną atomową

Korea Północna nasiliła w tym roku próby rakietowe i groźby nuklearne. W czasie wojny na Ukrainie i rywalizacji mocarstw Pjongjang wyraźnie opowiada się po stronie Rosji i Chin, a jednocześnie zacieśnia relacje z Moskwą, by równoważyć swoje uzależnienie od Pekinu – oceniają w rozmowie z PAP eksperci.

Tadeusz Płużański: Wiceszef bezpieki na Powązkach Wiadomości
Tadeusz Płużański: Wiceszef bezpieki na Powązkach

Od 1 sierpnia 1948 roku do 30 listopada 1954 roku był wiceministrem Bezpieczeństwa Publicznego. Już wcześniej Konrad Świetlik dał się poznać jako szef Głównego Zarządu Politycznego WP i dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 14 grudnia 1945 roku awansowany na generała brygady – był wówczas najmłodszym generałem w „ludowej” armii.

Wiadomości
[Nowy rysunek Krysztopy] "Mentalny zbieracz szparagów"

Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność.

Polska nie wpuściła Ławrowa. Niemcy niezadowoleni Wiadomości
Polska nie wpuściła Ławrowa. Niemcy niezadowoleni

W Łodzi w grudniu będzie miało miejsce spotkanie Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Pojawią się na nim ministrowie spraw zagranicznych państw członkowskich. Polska nie wyraziła jednak zgody na wjazd do kraju szefowi rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa.

Warszawa-Berlin. Ważna deklaracja Niemiec w sprawie nauki języka polskiego Wiadomości
Warszawa-Berlin. Ważna deklaracja Niemiec w sprawie nauki języka polskiego

Bundestag zatwierdził dodatkowe środki na wsparcie języka polskiego w Niemczech; teraz ważne jest, aby strona polska też opowiadała się za wielojęzycznością, w tym za niedyskryminującym wsparciem języka niemieckiego jako języka mniejszości - podkreślił w piątek ambasador Niemiec w Polsce Thomas Bagger.

Szef Pentagonu rozmawiał z minister obrony Niemiec o pomocy Ukrainie i wzmacnianiu NATO. Jest komunikat Wiadomości
Szef Pentagonu rozmawiał z minister obrony Niemiec o pomocy Ukrainie i wzmacnianiu NATO. Jest komunikat

Minister obrony USA Lloyd Austin rozmawiał w piątek ze swoją niemiecką odpowiedniczką Christine Lambrecht o pomocy dla Ukrainy i wzmocnieniu bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO - przekazał Pentagon.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe