„Ogromny skandal. Pierwszy taki przypadek w historii”. Rosyjskie media wściekłe z powodu decyzji Polski

Rosyjski dziennik „Kommiersant” zabrał głos nt. niewpuszczenia przez Polskę szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa na szczyt OBWE w Łodzi.
zdjęcie poglądowe „Ogromny skandal. Pierwszy taki przypadek w historii”. Rosyjskie media wściekłe z powodu decyzji Polski
zdjęcie poglądowe / pixabay.com

Przypomnijmy: szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow wraz z innymi przedstawicielami rosyjskiej delegacji nie wezmą udziału w szczycie OBWE, który na początku grudnia odbędzie się w Łodzi. Decyzją polskich władz nie zostaną wpuszczeni na terytorium Polski.

Polska obejmuje w tym roku rotacyjne przewodnictwo w OBWE i to właśnie w dniach 1–2 grudnia będzie gospodarzem konferencji ministerialnej. Wydarzenie odbędzie się w Łodzi.

Czytaj więcej: Ławrow się wścieknie? Polska nie wpuści rosyjskiej delegacji

Rosyjski dziennik: „To ogromny skandal”

Rosyjski dziennik „Kommiersant” stwierdza tymczasem, że Organizacją Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie „wstrząsnął ogromny skandal”. 

Polska, która obecnie przewodniczy organizacji, odmówiła udziału ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa w zbliżającym się dorocznym posiedzeniu Rady Ministrów Spraw Zagranicznych. To pierwszy taki przypadek w prawie 28-letniej historii OBWE

– nie ukrywają swego oburzenia rosyjscy dziennikarze.

Redaktorzy przypominają, że Polska podjęła taką decyzję z powodu wpisaniu Ławrowa na listę sankcyjną Unii Europejskiej. Z kolei władze na Kremlu w odpowiedzi oskarżają polski rząd o przekroczenie uprawnień przewodniczenia w OBWE, dyskredytację organizacji i podważanie jej podstaw.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA Wiadomości
Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA

Michał D. szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza został zatrzymany w środę przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Komisja wykreśliła stwierdzenie, że Polska ponosi największy ciężar pomocy Ukraińcom Wiadomości
Komisja wykreśliła stwierdzenie, że "Polska ponosi największy ciężar pomocy Ukraińcom"

Jacek Saryusz-Wolski poinformował o nietypowej sytuacji, do jakiej doszło w Parlamencie Europejskim. W czasie dzisiejszych obrad Komisji Zagranicznej doszło do czegoś zdumiewającego. Chodzi o pomoc naszego kraju dla Ukrainy.

Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości Wiadomości
Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

Jest prawomocny wyrok sądu. Za jego sprawą redaktor naczelny TVN24 musi opublikować sprostowanie nieprawdziwych informacji w kwestii sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości.

Miedwiediew nie przebiera w słowach: NATO stanie się celem naszych sił zbrojnych Wiadomości
Miedwiediew nie przebiera w słowach: NATO stanie się celem naszych sił zbrojnych

Były prezydent i premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew nie szczędził słów krytyki pod adresem Sojuszu. Ocenił, że "cywilizowany świat go nie potrzebuje".

Awaria wodociągowa w Warszawie. Zapadła się jezdnia Wiadomości
Awaria wodociągowa w Warszawie. Zapadła się jezdnia

W wyniku nocnej awarii wodociągowej doszło do podmycia jezdni na placu Hallera. W zapadlisko wpadły dwa samochody. Kierowca pierwszego nie zauważył dziury w kałuży. Prowadzący drugie auto myślał, że zdoła przejechać.

Czesław Michniewicz zdradził, czego zabronił piłkarzom przed meczem z Argentyną. Trudno się odpowiednio przygotować Wiadomości
Czesław Michniewicz zdradził, czego zabronił piłkarzom przed meczem z Argentyną. "Trudno się odpowiednio przygotować"

Już niedługo obejrzymy mecz Polska - Argentyna. Emocje narastają nie tylko wśród kibiców, ale także piłkarzy, którzy z niecierpliwością wyczekują godz. 22:00 czasu miejscowego (w Polsce godz. 20:00). "Trudno się odpowiednio przygotować" - stwierdza trener biało-czerwonych.

Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Poszkodowana jedna osoba Wiadomości
Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Poszkodowana jedna osoba

Jeden z pracowników ambasady Ukrainy w Madrycie odniósł obrażenia w efekcie wybuchu, do którego doszło w środę przed południem.

Podejrzane zachowanie Putina. Uwagę zwraca jego stopa [WIDEO] Wiadomości
Podejrzane zachowanie Putina. Uwagę zwraca jego stopa [WIDEO]

Od wielu miesięcy w mediach nie brakuje doniesień o pogarszającym się stanie zdrowia Władimira Putina. Według informacji, do których mieli dotrzeć dziennikarze "The Sun" rosyjski przywódca jest poważnie chory. W grę wchodzi nawet rak trzustki i prostaty, a także choroba Parkinsona.

10 mld m3 gazu rocznie. Gazociąg Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość Wiadomości
10 mld m3 gazu rocznie. Gazociąg Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość

30 listopada br. gazociąg podmorski uzyskał docelową moc przesyłową w kierunku Polski, czyli 10 mld m3 rocznie. Energinet, duński operator systemu przesyłowego zakończył proces podłączenia tłoczni w Zealand do infrastruktury Baltic Pipe.

Nie żyje były chiński przywódca Jiang Zemin Wiadomości
Nie żyje były chiński przywódca Jiang Zemin

W wieku 96 lat z powodu białaczki i niewydolności organów zmarł w środę były przywódca Chin Jiang Zemin – poinformowały państwowe chińskie media. Był sekretarzem generalnym Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w latach 1989-2002.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe