Masowe zwolnienia w Ringier Axel Springer Polska. Odchodzi 100 pracowników, w tym głośne nazwiska

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, w spółce Ringier Axel Springer mają miejsce grupowe zwolnienia. Objęły one ok. 100 pracowników etatowych. Prezes firmy Aleksander Kutela wysłał do pracowników wiadomość, w której podkreślił, że wszystkim zwalnianym należy się „empatia i wyrozumiałość”.
Ringier Axel Springer Polska - siedziba w Warszawie Masowe zwolnienia w Ringier Axel Springer Polska. Odchodzi 100 pracowników, w tym głośne nazwiska
Ringier Axel Springer Polska - siedziba w Warszawie / fot. Wikimedia Commons / Krzysztof Nakonieczny / CC BY-SA 4.0

Proces zwolnień grupowych rozpoczął się 16 listopada i miał potrwać do 25 listopada. Jednak już 22 listopada poinformowano, że dobiegł on końca.

Grupowe zwolnienia w RASP

Z tygodnikiem „Newsweek Polska” współpracę musiał zakończyć Zbigniew Hołdys – felietonista, a także reporterzy działu kultura Waldemar Kumór i Aleksandra Hudzik.

RASP wyjaśnia, że większość dziennikarzy, którzy pracowali w oddziałach lokalnych, dostało możliwość pozostania w redakcji. Niektórzy stracą jednak pracę.

Zwolnione zostały także trzy osoby z redakcji lifestylowej Onetu, jak również szef działu wiadomości Onetu Piotr Kozanecki, który z firmą był związany 15 lat.

Jak informują wirtualnemedia.pl, z pracą pożegnało się nawet 100 etatowych pracowników.

Tymczasem firma wydała oświadczenie w tej sprawie.

„Wszystkie osoby, których zwolnienia dotyczą, zostały już o tym poinformowane. Z szacunku do zwalnianych osób oraz z powodu dużego obciążenia emocjonalnego, jaki niesie ze sobą utrata pracy, wszystkie decyzje personalne są omawiane bezpośrednio z pracownikami, których dotyczą, i nie będą komentowane przez spółkę” – napisano.

Prezes RASP pisze do pracowników

„Jesteśmy w momencie, w którym sytuacja rynkowa zmusiła nas do podjęcia trudnych decyzji, zarówno związanych z cięciami biznesowymi, jak i z tymi najtrudniejszymi, czyli zwolnieniami. Wszystkie osoby, których zwolnienia dotyczą, zostały już o tym poinformowane. To teraz bardzo trudny czas dla osób, które muszą nas opuścić, które wspólnie z nami budowały tę firmę przez ostatnie lata, pracowały ciężko i często też wiązały przyszłość z naszą organizacją” – napisał Kutela.

„Każda osoba to jej historia, jej rodzina i jej przyszłość. Dzisiaj są w sytuacji, która zmusza je do ułożenia na nowo swoich priorytetów, znalezienia nowej drogi zawodowej. Jestem pewny, że okażemy im empatię i wyrozumiałość. Mam również nadzieję, że nasze wsparcie, zarówno finansowe, jak i doradcze, pomoże im na tej drodze. Te zmiany dotknęły wiele zespołów. To trudne doświadczenie, który wpłynie na pewno na dynamikę i sposób pracy, a czasami będzie wymagało nawet przeorganizowania się. Szczególnie teraz bądźmy, proszę, dla siebie wyrozumiali. Bądźmy razem” – dodał.


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Eksplozja w domu w Ustroniu. Strażacy wyjęli spod gruzów żywą kobietę Wiadomości
Eksplozja w domu w Ustroniu. Strażacy wyjęli spod gruzów żywą kobietę

Z gruzowiska wydobyta została żywa osoba. To starsza kobieta. Została przewieziona do szpitala – powiedział w niedzielę PAP burmistrz Ustronia Przemysław Korcz, który jest na miejscu eksplozji domu. Zaznaczył, że pod gruzami mogą być jeszcze dwie osoby.

Sensacja w TVN. Chodzi o Małgorzatę Rozenek Wiadomości
Sensacja w TVN. Chodzi o Małgorzatę Rozenek

Wydawałoby się, że ostatnie miesiące to niełatwy czas dla Małgorzaty Rozenek. Jeszcze kilka dni temu media rozpisywały się o "możliwej utracie pracy przez celebrytkę w Dzień Dobry TVN". Tymczasem możemy mówić o sensacji.

Eksplozja w domu w Ustroniu. Trwa akcja ratownicza Wiadomości
Eksplozja w domu w Ustroniu. Trwa akcja ratownicza

Do eksplozji w jednorodzinnym budynku mieszkalnym doszło w niedzielę przed południem w Ustroniu – poinformował PAP rzecznik cieszyńskiej straży pożarnej mł. bryg. Michał Pokrzywa. Według strażaków pod gruzami mogą znajdować się dwie osoby.

Dramatyczne informacje ws. stanu zdrowia legendy futbolu. Wydano oświadczenie Wiadomości
Dramatyczne informacje ws. stanu zdrowia legendy futbolu. Wydano oświadczenie

We wtorek pojawiły się informacje, że legenda futbolu - Pele został przyjęty do szpitala w Sao Paulo ze względu na infekcję dróg oddechowych. Brazylijskie media podały wcześniej, że piłkarz otrzymał opiekę paliatywną po tym, jak chemioterapia przestała przynosić oczekiwane rezultaty. Tymczasem pojawiło się oświadczenie.

Szef Pentagonu: Nie damy się wciągnąć w wojnę Putina Wiadomości
Szef Pentagonu: Nie damy się wciągnąć w wojnę Putina

Rozpoczęta przez prezydenta Rosji Władimira Putina wojna nie jest rezultatem ekspansji NATO, ale jej przyczyną - powiedział minister obrony USA Lloyd Austin w sobotę podczas Forum Obrony Narodowej im. Reagana w Simi Valley w Kalifornii.

Jeśli chcą walczyć do ostatniego Polaka... Łukaszenka znów straszy Wiadomości
"Jeśli chcą walczyć do ostatniego Polaka..." Łukaszenka znów straszy

Alaksandr Łukaszenka spotkał się w Mińsku z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Padły szokujące słowa po raz kolejny uderzające m.in. w Polskę.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton złamali protokół Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton złamali protokół

Książę William i Kate Middleton odbyli wizytę w Stanach Zjednoczonych. Ten wyjazd planowany był z dużym wyprzedzeniem. Brytyjskie media nie mają wątpliwości: książęca para podczas podróży wielokrotnie złamała protokół.

Gen. Skrzypczak: W Rosji cały czas trwa mobilizacja a nowi żołnierze wysyłani są na front Wiadomości
Gen. Skrzypczak: W Rosji cały czas trwa mobilizacja a nowi żołnierze wysyłani są na front

Nowi żołnierze wysyłani są na front; Rosjanie nie zaprzestali mobilizacji, ona trwa cały czas i będzie trwać, dopóki nie doprowadzą do załamania kontrofensywy ukraińskiej armii - powiedział PAP były dowódca Wojsk Lądowych gen. Waldemar Skrzypczak.

Putin zaskoczony? Jego cele się zmieniły Wiadomości
Putin zaskoczony? "Jego cele się zmieniły"

Prezydent Rosji Władimir Putin był zaskoczony taką porażką jego sił zbrojnych na Ukrainie, co może na pewien czas doprowadzić do zawężenia jego celów w kierunku ukraińskim - powiedział w sobotę na dorocznym Forum Obrony Narodowej w Kalifornii dyrektor wywiadu narodowego USA Avril Haines.

Znana prokurator ujawniała informacje ze śledztwa Trzaskowskiemu? Ewa Wrzosek jak Mahatma Gandhi Wiadomości
Znana prokurator ujawniała informacje ze śledztwa Trzaskowskiemu? Ewa Wrzosek "jak Mahatma Gandhi"

Prokuratura Regionalna w Szczecinie w czwartek skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom: Ewie Wrzosek i Małgorzacie M. Obie zawieszono na pół roku. Zarzuty, które śledczy zamierzają im przedstawić, dotyczą przekazania osobom nieuprawnionym informacji z toczącego się postępowania, niedopełniania obowiązków służbowych i - wobec prok. Ewy Wrzosek - także zaangażowania się w działalność polityczną.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe