REKLAMA

Romuald Szeremietiew: O tysiącu poprawek opozycji. Nie czyń drugiemu...

Opozycja (m.in. Platforma Obywatelska) zgłosiła ponad 1000 poprawek do projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Posłowie PiS dysponujący większością w obradującej nad poprawkami Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka spowodowali ich odrzucenie. Rafał Grupiński (PO) oburzył się: „Nie ma czegoś takiego, jak blokowanie poprawek z klucza partyjnego. To jest nielegalne.”
 Romuald Szeremietiew: O tysiącu poprawek opozycji. Nie czyń drugiemu...
/ screen YT

W grudniu 2013 r. w sejmie pojawiła się kwestia Otwartych Funduszach Emerytalnych. Platforma Obywatelska zgłosiła ustawę o OFE, a posłowie Solidarnej Polski (ugrupowanie Zbigniewa Ziobry) złożyli około tysiąca poprawek do tej ustawy. Posłowie PO podstępem odrzucili wszystkie poprawki „ziobrystów”.

Poseł Grupiński - i jego koledzy - cztery lata temu nie wiedzieli, że „blokowanie poprawek z klucza partyjnego” jest „nielegalne”.

Mamy złotą regułę etyczną - zasadę wzajemności głoszącą: „traktuj innych tak, jak ty byś chciał być traktowany” i w innej wersji: „nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”. Jednak w polskiej polityce raczej praktykuje się regułę Afro-Afrykanina z powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”: Jak ktoś Kalemu ukraść krowę to zły uczynek, jak Kali komuś ukraść krowę, to uczynek dobry.

Romuald Szeremietiew


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura