„Tusk najbardziej proputinowskim politykiem?”. Siemoniak przygnieciony pytaniem wyborcy [WIDEO]

W Nowym Sączu miało miejsce spotkanie polityków PO. Z wyborcami rozmawiali Małgorzata Kidawa-Błońska, Tomasz Siemoniak i Jagna Marczułajtis-Walczak. Jeden z mieszkańców zaskoczył przedstawiciela Platformy i zadał mu pytanie o lidera ugrupowania.
Kongres programowy PO „Tusk najbardziej proputinowskim politykiem?”. Siemoniak przygnieciony pytaniem wyborcy [WIDEO]
Kongres programowy PO / Screen z Twittera / Samuel Pereira

- Wspomniał pan, że w Warszawie spotykali się politycy proputinowscy. A nie uważa pan, że przewodniczący PO Donald Tusk jest najbardziej proputinowskim politykiem? - zapytał byłego ministra obrony narodowej w rządzie PO-PSL.

Publiczność rozbawiona

Śmiałkowi, który zadał pytanie, nie odebrano mikrofonu. Wręcz przeciwnie, pozwolono mu na rozwinięcie wypowiedzi. 

- Pytam, czy pan tak nie uważa, bo ja uważam, że wszelkie spotkania Tuska z Putinem, wszelkie jego zacieśniania kontaktów, kiedy doszliście do władzy, wskazywały na to, że on jest najbardziej proutinowski. Polityka polega na interesie. Wszystkie mocarstwa grają o swój interes i ja do nich nie mogę mieć pretensji. Ale jeżeli polityk z mojego kraju blokuje fundusze KPO i namawia do tego innych, dla mnie to jest... - dodał uczestnik spotkania.

Na to Tomasz Siemoniak stanął w obronie Tuska mówiąc, że nie jest on ani "prorosyjski ani proputinowski". Dodał również, że zna go od lat 90. 

- Pan uważa, że jeśli ktoś się z kimś spotyka w interesie Polski, to znaczy, że go popiera czy jest jakiś pro? Wszyscy polscy przywódcy, prezydenci, premierzy spotykali się, spotykają i będą spotykać z różnymi ludźmi. Jest politykiem, który w żadnej mierze nie jest politykiem prorosyjskim ani proputinowskim. Mówię to też z perspektywy ministra obrony w jego rządzie - mówił polityk Platformy.

- Cała polityka była skierowana na Rosję i na Niemcy. Tusk jest człowiekiem, który balansuje między Rosją a Niemcami, pan doskonale o tym wie - nie ustępował mieszkaniec miasta.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wiadomo kiedy do Polski przyjadą pierwsze czołgi K2 i armatohaubice K9 Wiadomości
Wiadomo kiedy do Polski przyjadą pierwsze czołgi K2 i armatohaubice K9

Portal Defence24.pl informuje, że pierwsze koreańskie czołgi K2, a także haubice samobieżne K9A1 trafią do Polski jeszcze w tym tygodniu, a dokładniej - 2 grudnia. 

„Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec przedstawione w kilkunastu państwach. Jest pozytywny odzew” Wiadomości
„Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec przedstawione w kilkunastu państwach. Jest pozytywny odzew”

– Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec zostały przedstawione przez polskich ambasadorów w kilkunastu państwach; jest pozytywny odzew, w zdecydowanej większości stolic są one przyjmowane ze zrozumieniem, padły nawet propozycje mediacji – przekazał PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

Niemcy: Oferta Patriotów dla Polski aktualna. Z niemieckimi załogami Wiadomości
Niemcy: Oferta Patriotów dla Polski aktualna. Z niemieckimi załogami

„Według kanclerza Niemiec Olafa Scholza oferta dostarczenia niemieckich systemów obrony powietrznej Patriot Polsce jest nadal aktualna” – pisze we wtorek agencja Reutera. O aktualności propozycji zapewniła we wtorek także minister obrony Christine Lambrecht w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Kariera polskiego Pioruna. Podpisany kontrakt z kolejnym krajem Wiadomości
Kariera polskiego "Pioruna". Podpisany kontrakt z kolejnym krajem

Polskie systemy rakietowe "Piorun" wejdą na wyposażenie Sił Zbrojnych Norwegii. System produkowany jest przez Spółkę MESKO S.A. ze Skarżyska – Kamiennej, która wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Janusz Waluś zamiast na wolność trafił do szpitala. Nożownik próbował przebić mu serce Wiadomości
Janusz Waluś zamiast na wolność trafił do szpitala. Nożownik próbował przebić mu serce

Janusz Waluś, który od 30 lat przebywa w więzieniu w RPA – został ugodzony nożem przez współwięźnia. Polak na podstawie decyzji sądu z 21 listopada miał w ciągu 10 dni opuścić w ramach warunkowego zwolnienia miejsce swojego dotychczasowego pobytu.

Minister Błaszczak rozmawiał z sekretarzem obrony USA. Znamy tematy rozmowy Wiadomości
Minister Błaszczak rozmawiał z sekretarzem obrony USA. Znamy tematy rozmowy

Kwestia tragedii, do której doszło w Przewodowie i wsparcie amerykańskich ekspertów w śledztwie - były, jak przekazał wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak, wśród tematów jego rozmowy z sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem.Rozmowa dotyczyła także współpracy militarnej - dodał minister.

Zapytano Polaków o ataki opozycji na rząd. Znamy wyniki sondażu Wiadomości
Zapytano Polaków o ataki opozycji na rząd. Znamy wyniki sondażu

Pracownia Social Changes zapytała Polaków : "Czy według Pani/Pana politycy opozycji w Polsce powinni ograniczyć ataki na rząd w związku z toczącą się na Ukrainie wojną i związanym z tym zagrożeniem dla naszego kraju?". Znamy wyniki.

Dreszcz gniewu na karku. Mocne słowa prezydenta nt. Rosji Wiadomości
"Dreszcz gniewu na karku". Mocne słowa prezydenta nt. Rosji

Jesteśmy gotowi bronić się przed rosyjskim ciemiężcą - mówił prezydent Andrzej Duda podczas apelu z okazji Dnia Podchorążego oraz 192. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Podkreślił, że Rosja, która w 1830 roku była zaborcą, dzisiaj próbuje podporządkować sobie wolną, suwerenną i niepodległą Ukrainę.

Żaryn nie ma wątpliwości. Rosyjska i białoruska propaganda działają przeciw wizerunkowi Polski i prezydenta Wiadomości
Żaryn nie ma wątpliwości. "Rosyjska i białoruska propaganda działają przeciw wizerunkowi Polski i prezydenta"

Rosyjska i białoruska propaganda prowadzą działania wymierzone w wizerunek Polski oraz bezpośrednio w wizerunek prezydenta - napisał w alercie dotyczącym dezinformacji pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

[Wywiad] Adam Bujak: Na Wawelu splata się polskość z chrześcijaństwem Wiadomości
[Wywiad] Adam Bujak: Na Wawelu splata się polskość z chrześcijaństwem

– Właściwie to każde miejsce na Wawelu nasycone jest świętością. Gdzie byśmy nie przystanęli, to skłania nas to do refleksji, a przede wszystkim do modlitwy i zadumy – mówi Adam Bujak, fotograf i członek Kapituły Orderu Orła Białego, o nowym albumie „Wawel. Skarbiec wiary i polskości”. 

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe