Ukraiński dziennikarz: Putin znowu zaatakuje Kijów. Tym razem 10-krotnie większą armią

Rosja ma jeszcze raz zaatakować Kijów w celu jego przejęcia, lecz tym razem ma się to odbyć przy użyciu większej ilości sił i z uwzględnieniem błędów z 2022 roku – takiego zdania jest ukraiński dziennikarz Iwan Jakowyna.
 Ukraiński dziennikarz: Putin znowu zaatakuje Kijów. Tym razem 10-krotnie większą armią
/ YouTube/Sehzade Montage

– Jestem przekonany, że Władimir Putin zamierza powtórzyć ubiegłoroczny atak na Kijów. Ale tym razem po wyeliminowaniu wszystkich błędów logistycznych i dysponując znacznie większą – nawet 10-krotnie – armią – ocenia dziennikarz ukraińskiego tygodnika „Nowoje Wriemia”.

Ukrainiec przypomniał, że na Białoruś został wysłany rosyjski sprzęt i kadra oficerska. "Wygląda na to, że zmobilizowani, których według władz ukraińskich w styczniu i lutym ma przybyć pół miliona, również".

Kolejne uderzenie na Kijów?

Jakowyna twierdzi, że Władimir Putin zamierza ponownie uderzyć na Kijów, lecz tym razem ma się to odbyć z pominięciem błędów popełnionych przez Kreml w zeszłym roku.

– Tym razem Kreml weźmie pod uwagę popełnione w zeszłym roku błędy logistyczne i przeznaczy do tego celu znacznie większą, nawet 10-krotnie, armię - podkreśla.

Według Ukraińca zdobycie stolicy Ukrainy: "pozwoliłoby Putinowi natychmiast ogłosić się zwycięzcą i dyktować warunki pokoju”. „Podkreślam: tak Putin widzi świat, to jego logika, nie moja. Moim (i nie tylko moim) zdaniem taki wyłom byłby samobójczy dla armii rosyjskiej, bo wszystko po stronie ukraińskiej jest już gotowe do odparcia takiego ataku” – dodaje Jakowyna.

– Tylko szybkie i zdecydowane zwycięstwo może uratować jego reżim. I nawet jeśli wymaga to zabicia kilkuset tysięcy ludzi, to niech tak będzie - napisał dziennikarz.

Jakowyn uważa, że kraje zachodu są świadome tego, co może wkrótce nastąpić. W związku z tym dostarczają Ukrainie niezbędny sprzęt do odparcia ataku.

– USA i Europa zdają sobie sprawę, że jest to prawdopodobnie najważniejsza bitwa tej wojny i są zobowiązane zapewnić Ukrainie odpowiednie do niej wyposażenie - podkreślił ukraiński dziennikarz.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym Wiadomości
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym

3 lutego 1982 r. Sąd Marynarki Wojennej w Gdyni wydał najwyższy z wyroków wobec działaczy opozycji w stanie wojennym. Ewa Kubasiewicz, która pracowała w Wyższej Szkole Morskiej jako kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów uczelnianej biblioteki, została skazana na 10 lat pozbawienia wolności i 5 lat pozbawienia praw publicznych.

Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach Wiadomości
Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach

O godz. 22.00 w piątek zamknięto lokale wyborcze w Czechach po pierwszym dniu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Lokale zostaną otwarte w sobotę o godz. 8.00, a głosować na kandydatów na prezydenta, byłego przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO Petra Pavla lub byłego premiera Andreja Babisza, będzie można do godz. 14.00.

Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock Wiadomości
Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock

Rząd federalny w Berlinie oświadczył, że Niemcy nie są stroną w wojnie na Ukrainie. To reakcja na propagandowe wykorzystywanie przez Rosję wypowiedzi minister spraw zagranicznych RFN Annaleny Baerbock, która we wtorek w Radzie Europy powiedziała: "Prowadzimy wojnę przeciwko Rosji, a nie przeciwko sobie".

Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski Wiadomości
Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski

Bez względu na to, jak nasi europejscy niepartnerzy wymyślili swoje próby przepisania historii na nowo, pamięć o radzieckich bohaterach wyzwolicielach i okropnościach nazizmu nie mogą zostać wymazane – twierdzi rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy Wiadomości
Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy

W Koziegłowach pod Poznaniem sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraż – informuje w piątek „Głos Wielkopolski”

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności Wiadomości
Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował Wiadomości
Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował

Onet.pl ma sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące firmy the White House Writers Group i jej kontraktu z Polską Fundacją Narodową – zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.

Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar Wiadomości
Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar

Siedem osób nie żyje, a 10 zostało rannych w wyniku ataku na synagogę w Jerozolimie – przekazało ministerstwo spraw zagranicznych Izraela.

Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm” Wiadomości
Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm”

– Wiesz, możesz zająć się czymkolwiek. To seksizm, rasizm, mizoginia, homofobia, cokolwiek, wojna. A jeśli naprawdę się w to wgłębisz, przestudiujesz i poznasz historię, zrozumiesz, że wszystko jest połączone – twierdzi laureatka Oscara, jedna z legend amerykańskiego kina 85-letnia Jane Fonda.

Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie” Wiadomości
Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie”

Moskwa przekazała w piątek, że ambasador Łotwy ma dwa tygodnie na opuszczenie Rosji. Oskarżyła państwa bałtyckie o „totalną rusofobię”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe