„Honoru to nie mają ci, którzy…” Kurdej-Szatan znów o Straży Granicznej

Barbara Kurdej-Szatan wdała się w dyskusję z internautką dotyczącą sytuacji na granicy z Białorusią. Przypomnijmy, że ponad miesiąc temu umorzono zarzuty wobec aktorki ws. znieważenia Straży Granicznej.
Kurdej-Szatan „Honoru to nie mają ci, którzy…” Kurdej-Szatan znów o Straży Granicznej
Kurdej-Szatan / Screen z kanału YouTube

Barbara Kurdej-Szatan obraziła funkcjonariuszy, mówiąc, że są „maszynami bez serca i mózgu”, a także „mordercami”.

Prokuratura postawiła celebrytce zarzuty znieważenia mundurowych. Docelowo sprawę umorzono w grudniu ubiegłego roku. Najwyraźniej to nie powstrzymało jej przed kolejnymi komentarzami. 

Kurdej-Szatan znów o Straży Granicznej

Wszystko zaczęło się od dyskusji z jedną z internautek, która napisała, że wciąż o wszystkim pamięta. 
Kurdej-Szatan opublikowała wówczas komentarz, w którym oceniła, że na granicy dalej umierają ludzie, bo „nikt im nie pomaga”.

Dodała, że osoby, które nie wspierają potrzebujących i wydają takie rozkazy, nie mają honoru.

„Tam wciąż umierają ludzie… na naszych ziemiach… Będziemy się tego wstydzić przez lata!” – stwierdziła aktorka.

Internautka w końcu zaleciła, by „zamiast obrażać polską Straż Graniczną oraz wojsko”, Kurdej-Szatan powinna skoncentrować się na ustaleniu, jak ci wszyscy ludzie trafiają na Białoruś.

„Dlaczego na granicy jest handel ludźmi i tylko żołnierze razem ze Strażą Graniczną próbują temu zaradzić? Zamiast się denerwować na Straż Graniczną i żołnierzy w lesie, lepiej zastanowić się, kto zarabia grube pieniądze na sprowadzaniu ich w to miejsce” – napisała użytkowniczka sieci.

To jednak tylko zdenerwowało aktorkę, która zamieściła dodatkowy komentarz. Stwierdziła w nim, że to, co spotyka ludzi na granicy, jest jednym wielkim koszmarem. 

„W polskim lesie znajdują się osoby z przeróżnych krajów, uciekając od tamtych wojen… mających nadziej, ze w Europie znajdą schronienie, tymczasem - umierają bo nikt im nie pomaga…. Są wypychani z powrotem na stronę białoruską, gdzie grozi im niebezpieczeństwo, smierć. Albo zostawiani w mroznym lesie…. Jeden wielki koszmar !!!!! [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – dramatyzowała na Instagramie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Cimoszewicz uważa, że Polacy powinni pracować dłużej. „Duża część społeczeństwa nie ma pojęcia o finansach państwa” Wiadomości
Cimoszewicz uważa, że Polacy powinni pracować dłużej. „Duża część społeczeństwa nie ma pojęcia o finansach państwa”

– Populizm polityczny skutkuje przesadnym życiem na kredyt, dlatego tak wiele osób myśli, że emerytury wypłaca rząd i może on dowolnie kształtować ich wysokość niezależnie od czasu i rodzaju pracy późniejszego emeryta – twierdzi były premier, a obecnie europoseł Włodzimierz Cimoszewicz.

„Zbrodnie reżimu Putina były finansowane z niemieckich pieniędzy”. Garri Kasparow nie przebiera w słowach Wiadomości
„Zbrodnie reżimu Putina były finansowane z niemieckich pieniędzy”. Garri Kasparow nie przebiera w słowach

Były mistrz świata w szachach i jeden z liderów opozycji antykremlowskiej Garri Kasparow oświadczył w piątek, rząd Niemiec powinien jasno powiedzieć, że celem jest wyzwolenie całej Ukrainy. – To moralny obowiązek Berlina, ponieważ zbrodnie reżimu Putina były finansowane z niemieckich pieniędzy – podkreślił w wywiadzie dla "Bilda".

Poseł Konfederacji… „porwał” choinkę z gmachu sądu. Opublikowano nagranie Wiadomości
Poseł Konfederacji… „porwał” choinkę z gmachu sądu. Opublikowano nagranie

– Twierdził, że choinka przeczy chrześcijańskiemu systemowi wartości i stanowi agresywną propagandę – opisuję sprawę sędzia Marzena Stoces, która była świadkiem całego zdarzenia.

Sikorski zapłaci za swoje skandaliczne słowa? „Wcale o to nie zabiega” Wiadomości
Sikorski zapłaci za swoje skandaliczne słowa? „Wcale o to nie zabiega”

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi Radosława Sikorskiego. Nawet „Gazeta Wyborcza” nazwała słowa europosła PO „medialną katastrofą”.

Granica z Białorusią. Straż Graniczna publikuje niepokojące nagranie Wiadomości
Granica z Białorusią. Straż Graniczna publikuje niepokojące nagranie

Tylko w tym miesiącu przez Białoruś do Polski i na terytorium Unii Europejskiej próbowało dostać się 1250 osób.

Zbigniew Kuźmiuk: PO i Polska 2050 próbują „wysadzić w powietrze” kompromis z Brukselą Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: PO i Polska 2050 próbują „wysadzić w powietrze” kompromis z Brukselą

Wprawdzie duża część opozycji, wstrzymując się od głosu w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, pozwoliła ją uchwalić w kształcie wynegocjowanym z Komisją Europejską przez ministra ds. europejskich Szymona Szynkowskiego vel Sęk (w sytuacji kiedy posłowie Solidarnej Polski głosowali przeciw), ale dalsze jej działania pokazują, że była to decyzja wizerunkowa (trudno paraliżować uchwalenie ustawy w sytuacji, kiedy publicznie zapewnia się, że jest się za jak najszybszym pozyskaniem środków z KPO).

Katowice: Pod gruzami kamienicy znaleziono ciało drugiej osoby Wiadomości
Katowice: Pod gruzami kamienicy znaleziono ciało drugiej osoby

Odnaleziono ciało drugiej z osób poszukiwanych po wybuchu w kamienicy w Katowicach – poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Jak zaznaczył, pod gruzami prawdopodobnie już nikogo nie ma, ale nadal trwają działania ratunkowo-poszukiwawcze.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę eksmitowany przez króla Karola III Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę eksmitowany przez króla Karola III

Jak podają brytyjskie media, kontrowersyjny książę Andrzej został eksmitowany z Pałacu Buckingham na skutek decyzji króla Karola III.

Belgijska gazeta o „polskich obozach koncentracyjnych”. Jest interwencja Wiadomości
Belgijska gazeta o „polskich obozach koncentracyjnych”. Jest interwencja

W związku z publikacją w belgijskiej, flamandzkojęzycznej gazecie „Het Laatste Nieuws”, która użyła nieakceptowalnego określenia „polskie obozy koncentracyjne”, Ambasada RP w Brukseli podjęła w czwartek interwencję. – To Niemcy ponoszą odpowiedzialność za Holocaust i obozy koncentracyjne, w tym Auschwitz-Birkenau, a nie Polacy – powiedział PAP ambasador Polski w Królestwie Belgii Rafał Siemianowski.

„Tego boi się TVN”. Były współpracownik stacji ujawnia korespondencję Wiadomości
„Tego boi się TVN”. Były współpracownik stacji ujawnia korespondencję

Były współpracownik telewizji TVN operator Kamil Różalski opublikował na Twitterze korespondencję. Ma ona przedstawiać fragmenty wiadomości innych pracowników TVN, którzy opowiadają o patologiach, jakie miały mieć miejsce podczas ich pracy w stacji.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe