Sikorski i 800 tys. euro. Zaskakująca propozycja ważnego polityka PiS

Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski złożył europosłowi Platformy Radosławowi Sikorskiemu zaskakującą propozycję.
Radosław Sikorski Sikorski i 800 tys. euro. Zaskakująca propozycja ważnego polityka PiS
Radosław Sikorski / fot. Flickr / MSZ, licencja Creative Commons CC BY-ND 2.0

W środę politycy Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek oraz Tomasz Poręba przekazali, że przedstawili niedawno 10 pytań do szefa Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska.

Były to pytania dotyczące m.in. przedłużenia umowy z Gazpromem do 2037 r. oraz umorzenia mu gigantycznego długu, likwidacji jednostek wojskowych na wschodzie kraju oraz rezygnacji z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w latach 2008–2009.

Europoseł Tomasz Poręba postanowił także zadać pytanie dotyczące Radosława Sikorskiego. Chodzi o 800 tys. euro, które zarobił w ostatnich latach.

– Jego wypowiedzi są cytowane natychmiast na Kremlu, multiplikowane przez propagandę rosyjską. To każe się bardzo poważnie zastanowić, kim jest Radosław Sikorski w tej układance. Skąd pochodzą jego dodatkowe środki, około 800 tys. euro dodatkowych pozaparlamentarnych środków, które zarobił w ostatnich latach – powiedział Poręba.

CZYTAJ WIĘCEJ: Politycy PiS pytają Donalda Tuska. Tajemnicze 800 tys. euro Sikorskiego

Nietypowa propozycja polityka PiSDo pytania zadanego przez europosła PiS odniósł się inny ważny polityk partii rządzącej, były marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który złożył Radosławowi Sikorskiemu nietypową propozycję.

„Może Pan Sikorski w ramach honorowego wyjścia z tej zapewne kłopotliwej dla niego sytuacji przekazałby część z tych 800 tys. Euro Siłom Zbrojnym Ukrainy?” – zaproponował polityk PiS na Twitterze.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Daily Telegraph: Powinniśmy wzmacniać więzi z Polską. To nowa potęga Europy Wiadomości
"Daily Telegraph": Powinniśmy wzmacniać więzi z Polską. To nowa potęga Europy

Jeśli Wielka Brytania będzie chciała odbudowywać więzi z Europą, powinna to robić poprzez kraje takie jak Polska czy Słowacja. Znacznie lepiej rozumieją one wspólne wyzwania, a Polska staje się nowym europejskim mocarstwem - pisze w czwartek dziennik "Daily Telegraph".

Zapytano Lewandowskiego o Świątek. Piłkarz nie krył zaskoczenia Wiadomości
Zapytano Lewandowskiego o Świątek. Piłkarz nie krył zaskoczenia

Zabawne obrazki, które są zwane powszechnie "memami", są również tworzone w kontekście dwójki ambasadorów polskiego sportu – Igi Świątek i Roberta Lewandowskiego. To właśnie na ich temat pytanie otrzymał kapitan reprezentacji Polski.

Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO] Wiadomości
Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO]

Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” na tropie bizneswoman, która miała podawać się za policjantkę i wraz z partnerem napadać ludzi w domach. W tle skandaliczne zaniedbania, których mieli dopuszczać się prawdziwi policjanci oraz bierność prokuratury. 

Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje Wiadomości
Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli z powodu infekcji dróg oddechowych, pozostanie tam jeszcze prawdopodobnie dwa lub trzy dni - podał włoski dziennik "La Stampa".

Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE Wiadomości
Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE

Papier toaletowy może się stać w najbliższym czasie towarem deficytowym? Zagraniczne media zwracają uwagę na nowe przepisy Unii Europejskiej, które mają zakazać sprawdzania produktów związanych z wylesieniem.

Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat Wiadomości
Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat

W piątek 31 marca na warszawskim Rembertowie będą odbywać się ćwiczenia wojskowe z użyciem śmigłowców oraz materiałów wybuchowych; podobne treningi – w okolicach Piaseczna we wtorek, 4 kwietnia; to standardowa działalność – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Poseł PiS złożył mandat Wiadomości
Poseł PiS złożył mandat

Jak podaje portal i.pl, poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Zagórski złożył rezygnację z mandatu posła. Informacje zostały potwierdzone u samego parlamentarzysty.

Mężczyzna popełnił samobójstwo. Po rozmowie z chatbotem postanowił „poświęcić się dla planety” Wiadomości
Mężczyzna popełnił samobójstwo. Po rozmowie z chatbotem postanowił „poświęcić się dla planety”

Z informacji belgijskiego dziennika „La Libre” wynika, że chatbot amerykańskiej firmy Chai nakłonił młodego mężczyznę do popełnienia samobójstwa.

Córka zabiera głos w sprawie stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz Wiadomości
Córka zabiera głos w sprawie stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz

Według krążących w sieci plotek pogarsza się stan zdrowia Beaty Tyszkiewicz, która ma nawet wymagać już całodobowej opieki. Głos w sprawie postanowiła zabrać jej córka.

Atak na biuro poselskie szefa MON. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę Wiadomości
Atak na biuro poselskie szefa MON. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę

Policjanci z podwarszawskiego Legionowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wybicie szyby w biurze poselskim wicepremiera, szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka – dowiedziała się w czwartek PAP.

Emerytury
Stażowe