Jarosław Kaczyński zapowiedział likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu najwyższego. Ma to być częścią przewidywanej przed ultimatum ze strony Komisji Europejskiej reformy, choć odbierane jest jako wycofanie się z istotnego elementu reformy sądownictwa pod groźbą sankcji finansowych ze strony UE.
Solidarność powstała z potrzeby wolności i chęci zrzucenia z Polski komunistycznego jarzma. Zaangażowanie i wzajemne wsparcie międzyludzkie zrodziło najwspanialszy w dziejach Polski ruch społeczny, który przekształcił się w najważniejszy związek zawodowy w historii całego świata.
Kierowca użył odkurzacza, aby wydobyć benzynę ze swojego samochodu z silnikiem diesla na stacji benzynowej w mieście Witten w Zagłębiu Ruhry. Doszło do eksplozji. Pasażerka auta została lekko ranna, wszyscy uczestnicy zdarzenia uciekli - podaje policja.
Kolumna 46 pojazdów ze 143 polskimi strażakami jest już w Grecji – poinformowały w poniedziałek wieczorem Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu oraz Komenda Główna PSP.
Nikt nigdy nie słyszał o tym, żeby mafia wchodziła w poważne media; mafiosi z Kolumbii mieli 30 lat na to, żeby tutaj wejść. Jakoś ani w Polsat, ani w TVN nie weszli – powiedział w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin. To reakcja na słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na temat zagrożeń dla mediów.
Młoda kobieta została zabita przez swoich braci, ponieważ nie byli oni zadowoleni z jej stylu życia. Maryam H. nie żyła tak ściśle po islamsku, jak jej bracia. Po zbrodni mężczyźni wywieźli ciało siostry w walizce do Bawarii i tam ją pochowali. "Niemcy są w szoku" - pisze prasa.
Andrzej Rozpłochowski - znienawidzony przez komunistów, zapomniany przez pookrągłostołową Polskę. Dziś, w roku swojego 40-lecia, Tygodnik Solidarność przywraca legendarnego opozycjonistę na karty historii i oddaje należny mu szacunek za walkę o wolną ojczyznę.
„Chłopcy z armii boga mają ciasne dupki”, „Będziesz cieniasie skakał na ku***sie” czy „Raz ch***m”, raz młotem heterohołotę”. To tylko niektóre z treści, które znalazły się na wystawie zatytułowanej „Na początku był czyn!” w białostockiej galerii.
Kto dzisiaj wprowadził sankcje, Wielka Brytania? Bóg z wami, udławcie się tymi sankcjami – powiedział Alaksandr Łukaszenka na konferencji prasowej w poniedziałek, komentując decyzję władz w Londynie o wprowadzeniu restrykcji wobec Białorusi. Przestrzegł też przed dalszą eskalacją konfliktu.
Posłuchajcie, tego jeszcze nie grali. Dostałem zaproszenie do udziału w filmie – powiedział na nagraniu były bokser.
Była godz. 5 nad ranem. Przyszedł pod dom i wołał: Mamo, babciu. Nie chciałam robić większego zamieszania. Zachowywał się głośno. Czekałam pół godziny. Myślałam, że policja na pewno to słyszy – mówiła w rozmowie z TVN24 matka zmarłego 34-latka.
Osoby pozbawione mienia będą nadal mogły ubiegać się o rekompensatę, a prezydent Polski Andrzej Duda podejmie ostateczną decyzję w sprawie nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego po przyjęciu jej przez Sejm - napisał prezydencki minister Jakub Kumoch w liście do amerykańskich senatorów.
W niedzielę 8 sierpnia, w wieku 88 lat, zmarł Stefan „Cenek” Kapłaniak, wybitny polski sportowiec, legenda kajakarstwa i medalista olimpijski z 1960 roku. O śmierci sportowca poinformowała serwis tvp.info najbliższa rodzina. „Symbolicznie życie Stefana Kapłaniaka zgasło jak znicz olimpijski w Tokio 08.08.2021 roku” – cytuje słowa rodziny serwis.
- Wśród Białorusinów jest jednak siła i chęć do walki o wolność i demokrację. My, Polacy nie pozostajemy obojętni. Przez ten rok wielokrotnie inicjowaliśmy działania na rzecz demokratycznych przemian na Białorusi - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku.
9 sierpnia 1864 r. urodził się Roman Dmowski - polityk, dyplomata i współtwórca niepodległej Polski.
Zatrzymaliśmy 57 osób, które atakowały funkcjonariuszy podczas demonstracji przed komisariatem w Lubinie - poinformował w poniedziałek podkomisarz Wojciech Jabłoński z zespołu prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.
W poniedziałek Fundacja Życie i Rodzina złożyła w Sejmie podpisy zebrane pod projektem ustawy Stop LGBT. Jeżeli projekt zostanie przegłosowany i wejdzie w życie, nie będzie można zorganizować m.in. parad i marszów równości.
- Odszedł Siergiej Kowalow - obrońca praw człowieka, przyjaciel Polski, odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi RP i nie na darmo nazywany "sumieniem Rosji" - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.
Jak Polacy oceniają dotychczasowe działania szefa resortu zdrowia w walce z pandemią koronawirusa? Takie pytanie zadała respondentom pracownia SW Research na zlecenie "Rzeczpospolitej".
Katolicki ksiądz został zabity w departamencie Wandea w zachodniej Francji, a podejrzany narodowości rwandyjskiej, który był zaangażowany w podpalenie katedry w Nantes w 2020 r., oddał się w ręce policji - podało źródło zaznajomione ze śledztwem, na które powołują się Reuters i AFP.