Prigożyn przestrzega i pisze scenariusz katastrofy rosyjskiej armii [WIDEO]

Założyciel Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn skomentował aktualną sytuację w Bachmucie. Uważa on, że problemy, jakie występują ostatnio na froncie, zostały zaplanowane przez Ministerstwo Obrony. W ostatnim nagraniu przedstawił dość pesymistyczny scenariusz na przyszłość.
Jewgienij Prigożyn Prigożyn przestrzega i pisze scenariusz katastrofy rosyjskiej armii [WIDEO]
Jewgienij Prigożyn / Screen z kanału YouTube Telewizja Republika

– Jeśli Grupa Wagner się wycofa, to front przesunie się aż do granic Rosji, a może jeszcze dalej. Sytuacja będzie ciężka dla wszystkich organizacji paramilitarnych, które bronią interesów Rosji – powiedział przygnębiony Prigożyn.

Rosyjski biznesmen dodał, że porażka w Bachmucie zostanie zapamiętana jako pierwszy krok do przegrania wojny. Nie mając złudzeń na nowym nagraniu opisał możliwą porażkę Rosjan. Opowiedział, w jaki sposób zostaną zmieceni przez wojska ukraińskie. W swoim scenariuszu wspomniał również o wycofaniu się i problemach Grupy Wagnera. 

– Grupa najemników pod wodzą Prigożyna przekonała Władimira Putina o swojej niezbędności, po czym stanęła w Bachmucie i zaczęła skupiać na sobie uwagę ukraińskiej armii. Następnie grupa najemników nie porozumiała się w sprawie pieniędzy, czy czegoś tam jeszcze z władzami państwa, Ministerstwem Obrony, resortem finansów, Ługańską Republiką Ludową – podkreślił założyciel prywatnej firmy wojskowej.

Prigożyn wieszczy klęskę Rosjan

Biznesmen nie ukrywa, że obawia się nadejścia prawdziwych "kataklizmów", które ostatecznie doprowadzą do klęski wojsk rosyjskich. 

– Minął efekt wiosny, Grupa Wagnera się wycofała, a wojska ukraińskie z lewej i prawej flanki oraz przez centrum wdarły się na terytorium Ługańskiej Republiki Ludowej, zmiotły Ługańsk, Sorokyne, weszły na terytorium Rosji, a wojska rosyjskie zostały zmuszone do ustabilizowania linii frontu i flanki upadną, upadnie Krym i dojdzie do innych kataklizmów – ocenił Prigożyn.

Nagranie z fragmentem wypowiedzi Prigożyna udostępnił doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Dziennikarz zwolniony z Interii. Przyczyną... wpis na Twitterze Wiadomości
Dziennikarz zwolniony z Interii. Przyczyną... wpis na Twitterze

Redaktor naczelny portalu Interia.pl Piotr Witwicki poinformował, że dziennikarz sportowy serwisu Interia Michał Przybycień został zwolniony z pracy. O sprawie jako pierwszy napisał branżowy serwis Wirtualnemedia.pl.

Kijów: Groźny incydent z ważnym europejskim politykiem. Poczuliśmy dziwny zapach Wiadomości
Kijów: Groźny incydent z ważnym europejskim politykiem. "Poczuliśmy dziwny zapach"

Samochód ministra spraw zagranicznych Estonii Urmasa Reinsalu zapalił się podczas jego wizyty w Kijowie. Wygłaszany następnego dnia wykład przerwał alarm przeciwlotniczy; polityk był zmuszony do jego dokończenia w schronie - poinformowały w czwartek estońskie media.

USA: Jest ważne porozumienie z polską firmą ws. reaktorów jądrowych Wiadomości
USA: Jest ważne porozumienie z polską firmą ws. reaktorów jądrowych

Firmy GE Hitachi, Tennessee Valley Authority, Ontario Power Generation i polska firma Synthos Green Energy podpisały w czwartek porozumienie o przyspieszeniu wdrażania małych reaktorów modułowych (SMR). Umowa przewiduje wspólne inwestycje warte 400 mln dolarów w projekt reaktora GEH BWRX-300, który SGE wraz z Orlenem planuje wdrożyć do floty dziesiątek reaktorów jądrowych w Polsce.

Znany działacz PO zatrzymany przez CBA. W tle gang pseudokibiców i warszawskie śmieci [VIDEO] Wiadomości
Znany działacz PO zatrzymany przez CBA. W tle gang pseudokibiców i warszawskie śmieci [VIDEO]

Pranie brudnych pieniędzy, łapówki wręczane w restauracji w torbach na wino albo w torbach ze sklepu Żabka i znany działacz Platformy Obywatelskiej zatrzymany przez CBA.

Histeria niemieckich ekologów i polityków. Tymczasem niemiecki biznes WSPIERA polskie inwestycje na Odrze Wiadomości
Histeria niemieckich ekologów i polityków. Tymczasem niemiecki biznes WSPIERA polskie inwestycje na Odrze

„Opowiadamy się za realizacją porozumienia w sprawie modernizacji Odry granicznej i zwiększonego wykorzystania żeglugi śródlądowej jako ważnego działania rozwojowego” – głosi oświadczenie polsko-niemiecko-czeskiego zrzeszenia izb handlowych: Unii Izb Łaby i Odry.

Tusk obiecuje „babciowe”. 1500 zł miesięcznie dla mam Wiadomości
Tusk obiecuje „babciowe”. 1500 zł miesięcznie dla mam

– Zaproponujemy 1500 zł „babciowego” dla każdej mamy, która chciałaby po urlopie macierzyńskim wrócić do pracy – zapowiedział przewodniczący PO Donald Tusk w czwartek, podczas spotkania z wyborcami w Częstochowie.

Wizyta księcia Williama w Polsce. Jest reakcja rosyjskiej propagandy Wiadomości
Wizyta księcia Williama w Polsce. Jest reakcja rosyjskiej propagandy

Głos ws. niespodziewanej wizyty księcia Williama i księżnej Kate Middleton w Polsce zabrała rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Rosja: Pożar w zakładzie produkującym m.in silniki do międzykontynentalnych rakiet [FOTO] Wiadomości
Rosja: Pożar w zakładzie produkującym m.in silniki do międzykontynentalnych rakiet [FOTO]

W środę doszło do pożaru w Zakładach Produkcji Silników w Jarosławiu w Rosji; w tej fabryce wytwarzane są m.in. silniki do międzykontynentalnych pocisków balistycznych Topol-M, zdolnych do przenoszenia głowic jądrowych - powiadomił ukraiński portal focus.ua za rosyjskimi mediami i służbami ratunkowymi.

Kaleta: Solidarna Polska jest gotowa wystartować w wyborach samodzielnie Wiadomości
Kaleta: Solidarna Polska jest gotowa wystartować w wyborach samodzielnie

Gościem red. Jacka Prusinowskiego w Radiu Plus był wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, który zabrał głos ws. nowej reformy sądownictwa, a także nadchodzących wyborów parlamentarnych.

Ukraina przeprowadzi wiosną kontrofensywę, która zszokuje świat Wiadomości
"Ukraina przeprowadzi wiosną kontrofensywę, która zszokuje świat"

Wiosną Ukraina przeprowadzi "bardzo silną kontrofensywę, która zszokuje świat"- ocenił Dan Rice, amerykański doradca naczelnego dowódcy ukraińskich sił zbrojnych gen. Wałerija Załużnego. Dodał, że obecnie na wojnie ginie miesięcznie ok. 25 tys. rosyjskich żołnierzy.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe